Головна > Новини > Універсальні поради до Дня здоров’я

Універсальні поради до Дня здоров’я

До дня здоров’я, що відзначався 7 квітня, універсальні поради від Майстра із соціальної роботи, ,к.мед.н., лікаря Київського міського центру контролю та профілактики хвороб Отто Стойка:

     Соціальне здоров’я, одна зі складових здоров’я поряд із фізичним та ментальним здоров’ям.

    Соціальне здоров’я – це стан організму, що визначає здатність людини контактувати з соціумом. Воно складається під впливом батьків, друзів, коханих людей, однокласників у школі, однокурсників у вузі, колег по роботі, друзів.🤔 Соціальне здоров’я характеризується рівнем соціалізації особистості, ставленням до норм і правил, прийнятих у суспільстві, соціальними зв’язками з людьми й соціальними інститутами, набутим соціальним статусом та прагненням до його підвищення у межах чинних законів і моральних традицій, джерелами і рівнем доходів і витрат тощо.  

    Для того, щоб бути соціально здоровим, потрібно вміти спілкуватися з іншими, бути емпатичними💓 та вміти підтримувати стосунки з рідними та друзями (використаний Copilot).

   Тому для підтримки соціального здоров’я даємо наступні рекомендації👇:

Перші три поради стосуються соціального спілкування.

  ✔️Розвивайте навички проведення світських, тобто коротких, легких бесід на нейтральні теми із незнайомими або малознайомими людьми. В західній культурі це називають🗣️ ‘small talk’. Про погоду, про явища природи зокрема. Про те, що не викликає необхідності у напружених та поглиблених розмовах.

  ✔️ Періодично спілкуйтеся із друзями, рідними. Краще використовувати особисті зустрічі, при неможливості – онлайн з відеодзвінком. Для людей одиноких, які мають мало спілкування радять☎️ дзвонити комусь для спілкування хоча б один раз на день.

  ✔️ Періодично майте спілкування з людиною або людьми, які є авторитетом для Вас, з якою Ви готові радитися🌟 у складних ситуаціях. Це може бути хтось із близьких, або психолог чи відома людина, яка спілкується з нами віртуально, через свої твори.

   ✔️ Майте домашніх тварин. 🤗Коли доглядаєш за «братами» меншими  – це дає відчуття щастя та припливу позитивного настрою.

  ✔️ Постійно навчайтесь чомусь новому – від вивчення іноземних мов📝, в’язанню до опанування роликів, або приготуванню нових страв.

   ✔️Читайте різноманітний матеріал – від художніх книг та поезії до наукових статей✍️. І не просто читайте, а переказуйте прочитане комусь, конспектуйте прочитане.

  ✔️ Проявляйте творчість – пишіть вірши, щоденник настрою, життєвих подій. Малюйте, вишивайте, грайте або вчиться грати на музичних інструментах, співайте 📸🎨🎺🎤🥁🎸.

   ✔️Розвивайте творчість – слухайте класичну музику, пісні, арії. Відвідуйте 👣музеї, картинні галереї, виставки образо-творчого мистецтва, концерти, вистави, театр.

   ✔️На роботі пам’ятайте про те, що підбадьорювання та підтримка колег🫂, створює навколо вас гарну робочу атмосферу.

   ✔️Діліться своїм професійним досвідом, запитуйте про допомогу колег – так Ви підтримуєте себе і колег, 🤝розвиваєте відчуття поваги та взаємодопомоги.