Головна > Методична підтримка

Методична підтримка

  • Київський міський центр соціальних служб надає методичну підтримку у різних напрямах.
  • Читаємо, навчаємося!

Анонси заходів для фахівців соціальної сфери м. Києва та багато іншого на наших інформаційних носіях.

Дистанційний курс “Соціальна робота з особами/родинами в контексті проблем ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів B, C, D”

Запрошуємо представників професійної спільноти м. Києва пройти онлайн навчання!

  • Детальніше

        Вже понад місяць працює онлайн платформа дистанційного курсу “Соціальна робота з особами/родинами в контексті проблем ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів B, C, D”. Курс зорієнтований на спеціалістів надавачів соціальних послуг (державного та громадського сектору), спеціалістів виконавчих органів місцевого самоврядування, які здійснюють управління системою надання соціальних послуг сім’ям та дітям територіальної громади м. Києва, а також фахівців інших організацій, безпосередньо дотичних до здійснення соціальної роботи із зазначеними категоріями громадян.

        Метою курсу є поглиблення знань, вдосконалення практичних вмінь та навичок надавачів соціальних послуг щодо профілактики та надання комплексної соціальної підтримки родинам з проблемами ВІЛ, туберкульозу, вірусних гепатитів В, С, D.

        «Зарахування на курс відбувається виключно через реєстраційну форму (посилання у першому коментарі). Після чого, очікуйте підтвердження і за результатами ви отримаєте інструкцію для проходження навчання у зручному режимі онлайн – зауважує  координатор дистанційної платформи, провідний фахівець із соціальної роботи відділу підвищення професійних компетенцій працівників надавачів соціальних послуг Київського міського центру соціальних служб (КМЦСС) Євгенія Кравченко,- Програма дистанційного курсу включає 6 модулів, кожен із яких завершується контрольним тестом. В разі успішного проходження всього курсу (тобто опанування матеріалів кожного навчального модуля і успішного складання тестування) надавач соціальних послуг отримує сертифікат загальним обсягом 36 навчальних годин (1,2 кред. ECTS).

         Протягом місяця роботи дистанційного курсу були зареєстровані та вже підвищили свою професійну компетентність спеціалісти територіальних центрів соціального обслуговування та управліннь соціального захисту населення».

        Серед тем навчання: медико-соціальні аспекти ВІЛ-інфекції; сучасний рівень профілактики, діагностики та лікування туберкульозу; характеристика гепатитів В, С, D та методи їх лікування; види залежностей, фактори ризику розвитку захворювань; здорове харчування як складова соціальної підтримки сімей з соціально небезпечними захворюваннями; соціальна робота з родинами, людьми з проблемами соціально небезпечних захворювань.

        Спікери курсу:

       Майстри із соціальної роботи: Леонід Крисов, Заслужений працівник соціальної сфери України, методист КМЦСС; Отто Стойка, лікар, кандидат медичних наук Київського міського центру контролю та профілактики хвороб; Оксана Придатко, залучений експерт КМЦСС, психолог, психотерапевт; Алла Мельник, спеціаліст-аналітик МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я».

       А також:  Олена Святюк, голова Правління БО”100 відсотків життя. Київський регіон”; Юлія Мельник, консультант із соціальних питань БО «100 відсотків життя. Київський регіон»; Ірина Раус, лікар – інфекціоніст КНП «Київська міська клінічна лікарня №5»; Андрій Косінов, науковий співробітник інституту Громашевського, представник Міжнародної асоціації надавачів послуг з догляду в сфері СНІДу (IAPAC) в Україні; Анастасія Бовсунівська, фахівець із соціальної роботи Київського міського правобережного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді; Лілія Шмігірілова, лікар-фтизіатр вищої категорії КНП «Київський фтизіопульмонологічний центр»; Юрій Войналович, лідер пацієнтської спільноти та керівник ГО “БСД”(BCD).

       Отже, ми маємо матеріали від фахівців високого рівня, майстрів своєї справи і готові ними ділитися. Ми стали більш доступними. Ми готові до співпраці.

        Шановні колеги, що прагнуть нових знань та професійного зростання, долучайтесь! Ми дуже чекаємо на вас!

        Нагадуємо:

        Платформу створено Київським міським центром соціальних служб за підтримки Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) в Україні.  До створення курсу доєднались різні державні установи та неурядові організації, серед яких: БО “100 відсотків життя. Київський регіон”, КНП «Київська міська клінічна лікарня №5», Київський міський центр контролю та профілактики хвороб, International Association of Providers of AIDS Care (IAPAC), Київський міський правобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, КНП “Київський фтизіопульмонологічний центр», МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я», ГО «БСД».

         Зарахування на курс відбувається виключно через реєстраційну форму https://forms.gle/djne2m15XwHbmPvZA

    ;

  • Робота з людьми з інвалідністю

    На базі Київського міського центру соціальних служб здійснюється методичне забезпечення в територіальній громаді міста Києва соціальної роботи, надання соціальних послуг, соціальної підтримки особам/сім’ям, де один чи кілька членів мають інвалідність та/або перебувають у складних життєвих обставинах;  здійснюється  організація навчальних заходів з питань соціальної роботи для надавачів соціальних послуг; організовуються науково-практичні дослідження діючої системи соціальних послуг.

  • Завантажити
  • Моніторинг та оцінка якості надання соціальних послуг

    Моніторинг надання соціальних послуг передбачає збір та оброблення інформації про надання соціальних послуг, проведення аналізу узагальненої інформації та планування роботи з розвитку надання соціальних послуг. Це не елемент контролю, а можливість побачити несправності, недовершеності щоб у подальшому надавати послуги якісно.

  • Семінар Методичні рекомендації щодо створення та використання електронних інструментів в проведенні моніторингових та оціночних заходів соціальної роботи

    У КМЦСС відбувся семінар для надавачів соціальних послуг: «Методичні рекомендації щодо створення та використання електронних інструментів в проведенні моніторингових та оціночних заходів соціальної роботи».

    Семінар направлений на розвиток компетенцій надавачів соціальних послуг.

    Були розглянуті такі теми:
    – Основні моменти проведення моніторингу і оцінки;
    – Нормативно-правове забезпечення;
    – Критерії та індикатори;
    – Інструменти;
    -10 рекомендацій для практичної діяльності у створенні та використанні додатку Google Form.
    За результатами проведеного семінару учасниками були створені опитування у додатку Google Form для відображення результату та розуміння тематики.


    ;

  • Арт-терапія: можливості для підтримки особистості

    Допомога для тих, хто допомагає.

  • Завантажити
  • Інформаційна діяльність у сфері надання соціальних послуг

    Хто володіє інформацією, той володіє світом.

  • Завантажити
  • Що почитати?

  • Завантажити

    З великою шаною до потужного творчого доробку Tetyana Semigina  публікуємо посилання на її нову роботу.

    Вільний доступ тут: https://bit.ly/48eHGdt та тут: https://bit.ly/3vqCZyG

    Оприлюднено  про результати впровадження експериментальної програми формування цифрових компетентностей слухачів університету третього віку на базі територіального центру.     Всі розуміють, що цифровізація/діджиталізація стала нашою реальністю. Як і цифрова нерівність та так звані цифрові розриви. Як долати такі розриви, що можуть зробити для цього соціальні працівники – ось про це нова книжка.

    ;