Алгоритм отримання методичної допомоги
Як надавачам соціальних послуг (закладам, організаціям незалежно від форми власності), які діють в громаді міста Києва, стати отримувачем методичної допомоги Київського міського центру соціальних служб (КМЦСС)?

Кроки до партнерства:
1) Письмово звернутися до КМЦСС від імені надавача соціальних послуг, відповідно до інформації, задекларованої в Реєстрі надавачів соціальних послуг, щодо отримання методичної допомоги.
Зразок звернення: Завантажити.
2) Спеціалісти КМЦСС здійснюють консультування, експертизу щодо освітніх потреб, розвитку професійних компетенцій соціальних працівників/ робітників/ фахівців соціальної роботи заявника, узгоджують план методичної підтримки (відповідно до наявних ресурсів).
Звертаємо увагу, що плановий збір потреб відбувається у листопаді-грудні щороку. На підставі запитів формується календарний план КМЦСС на рік, який затверджується на початку року та оприлюднюється на сайті КМЦСС. (Преглянути план)
У разі позапланового (або першого) звернення надавача соціальних послуг до КМЦСС протягом року, розгляд звернення відбувається в індивідуальному порядку та задовольняється, відповідно до наявних ресурсів поточного року.
3)Запрошення працівників надавача на заходи з розвитку професійних компетенцій здійснюється листом на офіційний канал комунікації, що зазначений в запиті надавача соціальних послуг.
4) З метою підвищення якості навчальних заходів після надання методичної допомоги здійснюється моніторинг проведення навчання шляхом зворотного зв’язку. В разі вимоги здійснення моніторингу рівня знань, що передбачено законодавством України або нормативно-правовими актами, проводиться тестування щодо отриманих знань.
5) Для моніторингу інформації щодо проведення заходів, а також з інших питань організації надання соціальних послуг рекомендується підписатися на телеграм – чат КМЦСС «Професійний діалог»
Ми готові до співпраці заради розвитку та професійного зростання!
Контактний телефон: (044) 456- 85 -54
Ми готові до співпраці заради розвитку та професійного зростання!
Контактний телефон: (044) 456- 85 -54
Анонси заходів для фахівців соціальної сфери м. Києва та багато іншого на наших інформаційних носіях.

Основні напрями методичної допомоги
Пропонуємо програми підвищення компетенцій спеціалістів соціальної сфери м. Києва:
-Сучасні технології у соціальній роботі
-Психосоціальна підтримка спеціалістів соціальної сфери. Формування життєстійкості.
-Онлайн платформа дистанційного курсу “Соціальна робота з особами/родинами в контексті проблем ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів B, C, D”.
Допомога фахівцю:
- Супервізії. (Розв’язання професійних проблем, які виникають у роботі з людьми, через обговорення цієї проблеми з обізнаним колегою чи наставником – супервізором.)
- Ресурсні зустрічі. (Вивчення та розвиток своїх власних ресурсів, які допоможуть налагодити емоційну стабільність, віру у власні сили, надання нових знань та навичок, різнобічну підтримку у професійному розвитку)
- Навчання для фахівців із соціальної роботи мережі Центрів соціальних служб м. Києва та інших працівників надавачів соціальних послуг.
Проводимо з наданням сертифікатів:
- базовий курс з підвищення професійної компетентності спеціалістів по роботі з сім’ями у складних життєвих обставинах щодо особливостей здійснення соціальної роботи;
- фахові навчання за запитом з актуальних питань здійснення соціальної роботи, в тому числі щодо запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми, гендерним стереотипам та іншим викликам сьогодення.
Робота з сім’ями/особами у складних життєвих обставинах
Робота з сім’ями/особами у складних життєвих обставинах (в т.ч. з особами похилого віку)
Робота з сім’ями/особами у складних життєвих обставинах (в т.ч. запобігання домашньому насильству/насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми)
Робота з сім’ями/особами, які мають проблеми соціально небезпечних захворювань
Робота з сім’ями/особами, де є дитина/молода людина з інвалідністю
Робота з особами/сім’ями, які постраждали внаслідок воєнних дій
Захист прав дітей. Догляд та виховання.
Психосоціальна підтримка спеціалістів соціальної сфери. Формування життєстійкості.
Цифрові комунікації та інформування громади
Цифрова грамотність та МіО
Навчальні/дистанційні курси
База тренерів
Робота з сім’ями/особами у складних життєвих обставинах
- Семінар “Здійснення оцінки потреб для надання соціальних послуг”
- Семінар “Робота з дітьми та молодими людьми, які перебувають /ли у конфлікті із законом”
- Семінар “Базові принципи надання соціальних послуг. Державні стандарти надання соціальних послуг”.
Робота з сім’ями/особами у складних життєвих обставинах (в т.ч. з особами похилого віку)
- Семінар “Особливості ефективної та етичної взаємодії з особами похилого віку”.
- Семінар “Особливості надання соціальної послуги стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності”.
Робота з сім’ями/особами у складних життєвих обставинах (в т.ч. запобігання домашньому насильству/насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми)
- Курс навчання “Робота з особами, що вчиняють домашнє насильство. Реалізація типової програми для кривдників” (16 занять протягом І кварталу).
- Семінар “Соціальна робота із постраждалими від домашнього насильства та взаємодія суб’єктів по протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі”
- Семінар “Алгоритм роботи та надання соціальних послуг постраждалим від торгівлі людьми в умовах військової агресії”
Методичні матеріали
Експрес візуальна гра для ідентифікації насильства
Як розрізнити види насильства? Як навчити де саме починається насильство?
Київський міський центр розробив просту (експрес) візуальну гру для ідентифікації насильства. Цю гру можна використовувати серед різних верств населення, включаючи студентів та школярів старшої школи.
Як користуватись?
Все просто. Друкуєте картинки. Розрізаєте за фразами. Учасникам дається можливість об’єднати фрази за певним видом насильства і скласти вже “обличчя” жертви насильства. На картинках зображені, як герої з очевидними ознаками проявленого насильства, так і ті, на обличчях яких “насильства нема”. Тому це будуть питання для подальшого обговорення у колі.
Гра ефективна при проведення різних інформаційних заходів та інших заходів направлених на покращення обізнаності серед пересічних громадян щодо ознак насильства.
Для використання: https://drive.google.com/drive/folders/16msSmfMQTNOD19mc2OMwPBEZwT0Cus1E?usp=drive_link


Робота з сім’ями/особами, які мають проблеми соціально небезпечних захворювань
- Тренінг “Техніки безпеки в соціальній роботі з різними вразливими категоріями населення, в тому числі і з проблемами соціально небезпечних захворювань”.
- Тренінг “Алгоритм виявлення туберкульозу серед ВПО та родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, як один із напрямів соціальної роботи в умовах воєнного стану” (3 одноденних заходи).
- Тренінг “Соціальна підтримка осіб, сімей з проблемами лудоманії (ігроманії, гемблінгу), інтернет-залежності, номофобії” (3-и одноденні заходи).
- Тренінг “Соціальна робота з дискордантними парами (особами з різним ВІЛ-статусом)” (одноденний).
- Тренінг “Технології та методи соціальної роботи зі співзалежними членами сімей з проблемами зловживання психоактивними речовинами та іншими видами залежностей” (одноденний захід).
- Тренінг “Соціальна робота з особами, які є залежними від різних видів психоактивних речовин/інших видів залежностей” (триденне навчання).
- Тренінг “Захист прав дітей, осіб з проблемами залежностей: подолання стигми та дискримінації у сфері соціальної підтримки”
Методичні рекомендації
Методичні рекомендації для спеціалістів ЦСССДМ міста Києва щодо соціальної підтримки людей (сімей) з проблемами туберкульозу
Методичні рекомендації для спеціалістів соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань соціальної підтримки сімей з проблемами вірусних гепатитів В і С.
Робота з сім’ями/особами, де є дитина/молода людина з інвалідністю
- Вебінар “Особливості надання соціальних послуг особам з інвалідністю”.
- Відкритий вебінар “Не робіть для нас без нас: запити людей з інвалідністю до систем допомоги через історію руху незалежного життя людей з інвалідністю в світі та Україні”
- Семінар “Етикет спілкування та супроводу осіб з інвалідністю”
- Семінар “Інформаційна доступність та доброчесність. Вплив інформації на позитивне сприйняття образу інвалідності”
- Семінар “Бар’єри та перешкоди, з якими стикаються особи з порушенням опорно-рухового апарату та іншими видами інвалідності під час відвідування установ /закладів”
- Семінар для надавачів соціальних послуг «Основи взаємодії з особами з інвалідністю при наданні соціальних послуг»
- Вебінар “Соціальна реабілітація осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями”
- Вебінар “Підтримане проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю”.
- Відкритий вебінар “Культура взаємодії, співпраці та партнерства комунальних та недержавних організацій при формуванні системи допомоги людям з інвалідністю та членам їх сімей в громаді міста Києва”
Методичні рекомендації
Методичні рекомендації з впровадження послуги “Персональний асистент особи з інвалідністю”
Роль місії і цінностей в соціальній роботі з людьми з інвалідністю
Що таке “Незалежне життя” людей з інвалідністю?
Навчальний курс “Школа батьків”
Робота з особами/сім’ями, які постраждали внаслідок воєнних дій
- Семінар “Превенція суїциду: протокол безпеки клієнта та спеціаліста. Профілактика суїцидальної поведінки дітей та підлітків”
- Семінар “Особливості надання соціальних послуг отримувачам з ознаками ПТСР”
- Семінар “Мотиваційне консультування – рушійна сила змін» – семінар-тренінг з питань практичного застосування мотиваційного інтерв’ю
Психосоціальна підтримка спеціалістів соціальної сфери. Формування життєстійкості.
- Семінар “Перша психологічна допомога”.
- Вебінар “Розвиваємо стресостійкість. Як допомогти собі подолати складні періоди життя”.
Методичні матеріали
Практикум з профілактики професійного вигорання соціальних працівників соціальної сфери методами АРТ-ТЕРАПІЇ
Цифрова грамотність та МіО
Семінар “Моніторинг надання та оцінка якості соціальних послуг”.
Семінар “Excel та Google Таблиці. Просто про складне”.
Семінар “Google Form від створення до використання”.
Семінар “Застосування сучасних Google додатків у роботі спеціалістів соціальної сфери”.
Семінар “Корисні інтернет інструменти, що використовуються в роботі спеціалістами соціальної сфери”.

Цифрові комунікації та інформування громади
- Семінар ”Особливості створення соціальних історій”.
- Семінар “Відеоконтент як ефективний інструмент інформування про соціальну роботу”.
- Семінар “Скарбничка майстра: специфіка створення та розміщення інформації соціального спрямування на базі Інтернет-платформ або як просуватися у соціальних мережах”
Методичні матеріали
Інформаційно – методична розробка «Особливості використання візуальних засобів висвітлення інформації соціального спрямування»
Інформаційно- методичний пакет матеріалів щодо особливостей взаємодії зі ЗМІ щодо висвітлення заходів соціального спрямування (на основі досвіду діяльності Київського міського центру соціальних служб)
Інформаційно – методичний пакет «Скарбничка Майстра: специфіка створення та поширення інформації соціального спрямування на базі Інтернет-платформи» (на основі досвіду діяльності Київського міського центру соціальних служб)
Захист прав дітей. Догляд та виховання.
- Вебінар “Втрати в житті дитини”.
- Семінар “Соціальна послуга” Догляд та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних”.
- Вебінар “Кризові періоди розвитку дитини”
Навчальні/дистанційні курси
Навчання фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності
Програма навчання підготовки осіб, які надають послугу супроводу під час інклюзивного навчання
Базовий курс Підвищення кваліфікації фахівців із соціальної робот та інших працівників системи соціального захисту щодо надання соціальних послуг сім’ям (особам), які опинились у складних життєвих обставинах
Навчальний курс для спеціалістів надавачів соціальних послуг, які працюють/планують працювати за Державним стандартом соціальної послуги соціально-психологічної реабілітації осіб із залежністю від наркотичних засобів чи психотропних речовин
Навчання фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності
Соціальна робота з родинами, людьми в контексті проблем ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів В, С, D.

Дистанційне навчання “Соціальна робота з особами/родинами в контексті проблем ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів B, C, D” зорієнтоване на спеціалістів надавачів соціальних послуг (державного та громадського сектору), спеціалістів виконавчих органів місцевого самоврядування, які здійснюють управління системою надання соціальних послуг сім’ям та дітям територіальної громади м. Києва, а також фахівців інших організацій, безпосередньо дотичних до здійснення соціальної роботи із зазначеними категоріями громадян.
Метою курсу є поглиблення знань, вдосконалення практичних вмінь та навичок надавачів соціальних послуг щодо профілактики та надання комплексної соціальної підтримки родинам з проблемами ВІЛ, туберкульозу, вірусних гепатитів В, С, D.
- Зарахування на курс через Google-форму https://forms.gle/djne2m15XwHbmPvZA
- 6 навчальних годин (1,2 кред. ECTS).
- Телефон для довідок: 096-014-95-86.
- Сайт платформи КМЦСС: edu.kmcss.kyiv.ua
Теми навчання:
- медико-соціальні аспекти ВІЛ-інфекції;
- сучасний рівень профілактики, діагностики та лікування туберкульозу;
- характеристика гепатитів В, С, D та методи їх лікування;
- види залежностей, фактори ризику розвитку захворювань;
- здорове харчування як складова соціальної підтримки сімей з соціально небезпечними захворюваннями;
- соціальна робота з родинами, людьми з проблемами соціально небезпечних захворювань.
Спікери курсу:
- Леонід Крисов, Майстер соціальної роботи Заслужений працівник соціальної сфери України, методист КМЦСС
- Оксана Придатко, залучений експерт КМЦСС, психолог, психотерапевт
- Алла Мельник, спеціаліст-аналітик МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
- Олена Святюк, голова Правління БО”100 відсотків життя. Київський регіон”
- Юлія Мельник, консультант із соціальних питань БО «100 відсотків життя. Київський регіон»
- Ірина Раус, лікар – інфекціоніст КНП «Київська міська клінічна лікарня №5»
- Андрій Косінов, науковий співробітник інституту Громашевського, представник Міжнародної асоціації надавачів послуг з догляду в сфері СНІДу (IAPAC) в Україні
- Анастасія Бовсунівська, фахівець із соціальної роботи Київського міського правобережного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді
- Лілія Шмігірілова, лікар-фтизіатр вищої категорії КНП «Київський фтизіопульмонологічний центр»
- Юрій Войналович, лідер пацієнтської спільноти та керівник ГО “БСД”(BCD).
Платформу створено Київським міським центром соціальних служб за підтримки Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) в Україні.
До створення курсу доєднались різні державні установи та неурядові організації, серед яких: БО “100 відсотків життя. Київський регіон”, КНП «Київська міська клінічна лікарня №5», Київський міський центр контролю та профілактики хвороб, International Association of Providers of AIDS Care (IAPAC), Київський міський правобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, КНП “Київський фтизіопульмонологічний центр», МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я», ГО «БСД».

Програма навчання підготовки осіб, які надають послугу супроводу під час інклюзивного навчання
База тренерів
База даних тренерів та вузькопрофільних спеціалістів з окремої проблематики виховання та розвитку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема з інвалідністю та порушеннями психофізичного розвитку, які можуть долучатися до проведення тренінгів для кандидатів на створення сімейних форм виховання, наставництва та патронату мережі центрів соціальних служб м. Києва
База тренерів