- Київський міський центр соціальних служб надає методичну підтримку у різних напрямах.
- Читаємо, навчаємося!
Анонси заходів для фахівців соціальної сфери м. Києва та багато іншого на наших інформаційних носіях.
Запрошуємо відвідати
Анонс майстер-класу: «Творчі майстер-класи, як метод гармонізації батьківство-дитячих відносин в контексті налагодження внутрішньо сімейної взаємодії»9 жовтня на базі Печерського у місті Києві центру соціальних служб відбудеться майстер-клас соціального менеджера служби соціальної роботи в громаді. Вона буде виборювати звання Майстра соціальної роботи та представляти власний досвід щодо творчих майстер-класів. Лідія розкаже про власний досвід гармонізації батьківство-дитячих відносин в контексті налагодження внутрішньо сімейної взаємодії. Вхід вільний! Запрошуються усі дотичні до цієї тематики. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/N9Z49YUeCgCcrnyo9
Анонс майстер-класу: «Робота з підлітками. Тренінгова програма “Path to myself” (Шлях до себе)»15 жовтня на базі Оболонського районного в місті Києві центрі соціальних служб відбудеться майстер-клас фахівця із соціальної роботи ІІ категорії Ірини Клименко.Ірина представляє напрям роботи з сім’ями, що виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На заході буде презентуватися власний досвід фахівця щодо роботи з підлітками. Як з ними спілкуватися? Як стати довіреною особою підлітка? Про все це і не тільки на зустрічі з Іриною.Вхід вільний! Запрошуються усі дотичні до цієї тематики.Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/oBvN4TC6LzfuYp9Y9
Анонс майстер-класу: «Робота психолога з тривожними розладами»16 жовтня на базі Печерський районний у місті Києві центр соціальних служб відбудеться майстер-клас психолога І категорії Світлани Гайворонської.Метою роботи Світлани є зменшення рівня тривожності у сім’ях, в яких виховуються діти/особи з інвалідністю за допомогою використання технік когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), психоедукації, арт-терапії.Як досягаються позитивні результати та зміни у поведінці, набуття нових навичок?Саме про це Світлана буде розповідати на своєму майстер-класі.Вхід вільний! Запрошуються усі дотичні до цієї тематики.Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/yownPAQYn8gxKSig9
Анонс майстер-класу: «Профілактика насильства та жорстокого поводження з дітьми в родині»17 жовтня на базі Деснянський районний в місті Києві центр соціальних служб відбудеться майстер-клас фахівця із соціальної роботи Марини Даниленко-Косянчук.Б’є – значить любить? Без батога немає виховання? Просимо залишити ці середньовічні тези у тому ж середньовіччі. Тільки у любові, повазі, взаєморозумінні зможе вирости цілісна і гармонійна людина. Саме про це розповідає Марина у своїй програмі “Батьківська влада та обов’язок. Ефективність виховання без покарань”. Спілкування в сім’ї: буденність чи мистецтво? Марина розкриє всі тонкощі ефективної взаємодії “батьки-діти”.Вхід вільний! Запрошуються усі дотичні до цієї тематики.Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/jJRjKCX7scbjERjD7
База тренерів 2024
База даних тренерів та вузькопрофільних спеціалістів з окремої проблематики виховання та розвитку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема з інвалідністю та порушеннями психофізичного розвитку, які можуть долучатися до проведення тренінгів для кандидатів на створення сімейних форм виховання, наставництва та патронату мережі центрів соціальних служб м. Києва Завантажити
Дистанційний курс “Соціальна робота з особами/родинами в контексті проблем ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів B, C, D”
Запрошуємо представників професійної спільноти м. Києва пройти онлайн навчання!
«Дякую за даний курс! Отримала чудове навчння. Буду і надалі підвищувати свій рівень знань. Побажаю сил,наснаги,витримки в справі,яку робите!»-Антощук Лариса Віталіївна, ГО “ЕЛЕОС УКРАЇНА”.
«Дуже зручний формат навчання дякую за можливість вчитись та підвищувати свої кваліфікаційні навички» – Журій Вадим Васильович, залучений працівник Служби у справах дітей та сім’ї КМДА.
Ці та інші відгуки отримали від тих, хто пройшов дистанційне навчання “Соціальна робота з особами/родинами в контексті проблем ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів B, C, D”. Онлайн платформа, що працює вже понад півроку зорієнтована на спеціалістів надавачів соціальних послуг (державного та громадського сектору), спеціалістів виконавчих органів місцевого самоврядування, які здійснюють управління системою надання соціальних послуг сім’ям та дітям територіальної громади м. Києва, а також фахівців інших організацій, безпосередньо дотичних до здійснення соціальної роботи із зазначеними категоріями громадян.
Метою курсу є поглиблення знань, вдосконалення практичних вмінь та навичок надавачів соціальних послуг щодо профілактики та надання комплексної соціальної підтримки родинам з проблемами ВІЛ, туберкульозу, вірусних гепатитів В, С, D.
«Зарахування на курс відбувається виключно через реєстраційну форму. Після чого, очікуйте підтвердження і за результатами ви отримаєте інструкцію для проходження навчання у зручному режимі онлайн – зауважує координатор дистанційної платформи, провідний фахівець із соціальної роботи відділу підвищення професійних компетенцій працівників надавачів соціальних послуг Київського міського центру соціальних служб (КМЦСС) Євгенія Кравченко,- Програма дистанційного курсу включає 6 модулів, кожен із яких завершується контрольним тестом. В разі успішного проходження всього курсу (тобто опанування матеріалів кожного навчального модуля і успішного складання тестування) надавач соціальних послуг отримує сертифікат загальним обсягом 36 навчальних годин (1,2 кред. ECTS).
На дистанційний курс були зареєстровані та вже підвищили свою професійну компетентність спеціалісти територіальних центрів соціального обслуговування та управлінь соціального захисту населення та служб у справах дітей, громадських організацій».
Серед відгуків тих, хто пройшов курс: «Для мене курс був зрозумілим та доступним!»- Микитенко Тетяна Анатоліївна, головний спеціаліст відділу координації соціальних послуг Управління соціального захисту населення Деснянського району.
«Вдячна за актуальну і корисну інформацію, яку я зможу використовувати в своїй роботі»- Радченко Антоніна Павлівна, соціальний працівник Центру надання психосоціальної допомоги ГО “ЕЛЕОС УКРАЇНА” .
Серед тем навчання: медико-соціальні аспекти ВІЛ-інфекції; сучасний рівень профілактики, діагностики та лікування туберкульозу; характеристика гепатитів В, С, D та методи їх лікування; види залежностей, фактори ризику розвитку захворювань; здорове харчування як складова соціальної підтримки сімей з соціально небезпечними захворюваннями; соціальна робота з родинами, людьми з проблемами соціально небезпечних захворювань.
«Для спеціалістів із соціальної роботи це дуже корисний курс, що містить елементи формування здорового способу життя. Не підлягає сумніву, що увага до психічного, і фізичного здоров’я є основою для якісної реалізації функцій працівника соціальної сфери. Поради щодо зберігання здоров’я напрацьовані лікарями, але викладені у доступній формі»- зазначає Отто Стойка, спікер курсу, кандидат медичних наук, лікар Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МООЗ України, член ВГО «Асоціація фахівців громадського здоров’я», «Асоціації дієтологів України», Майстер із соціальної роботи , Амбасадор мереже Центрів соціальних служб м. Києва.
Окрім цього серед спікерів курсу: Майстри із соціальної роботи: Леонід Крисов, Заслужений працівник соціальної сфери України, методист КМЦСС; Оксана Придатко, залучений експерт КМЦСС, психолог, психотерапевт; Алла Мельник, спеціаліст-аналітик МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я».
А також: Олена Святюк, голова Правління БО”100 відсотків життя. Київський регіон”; Юлія Мельник, консультант із соціальних питань БО «100 відсотків життя. Київський регіон»; Ірина Раус, лікар – інфекціоніст КНП «Київська міська клінічна лікарня №5»; Андрій Косінов, науковий співробітник інституту Громашевського, представник Міжнародної асоціації надавачів послуг з догляду в сфері СНІДу (IAPAC) в Україні; Анастасія Бовсунівська, фахівець із соціальної роботи Київського міського правобережного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді; Лілія Шмігірілова, лікар-фтизіатр вищої категорії КНП «Київський фтизіопульмонологічний центр»; Юрій Войналович, лідер пацієнтської спільноти та керівник ГО “БСД”(BCD).
Отже, ми маємо матеріали від фахівців високого рівня, майстрів своєї справи і готові ними ділитися. Ми стали більш доступними. Ми готові до співпраці.
Шановні колеги, що прагнуть нових знань та професійного зростання, долучайтесь! Ми дуже чекаємо на вас!
Нагадуємо:
Платформу створено Київським міським центром соціальних служб за підтримки Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) в Україні. До створення курсу доєднались різні державні установи та неурядові організації, серед яких: БО “100 відсотків життя. Київський регіон”, КНП «Київська міська клінічна лікарня №5», Київський міський центр контролю та профілактики хвороб, International Association of Providers of AIDS Care (IAPAC), Київський міський правобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, КНП “Київський фтизіопульмонологічний центр», МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я», ГО «БСД».
Зарахування на курс відбувається виключно через реєстраційну форму https://forms.gle/djne2m15XwHbmPvZA
;
Робота з людьми з інвалідністю
На базі Київського міського центру соціальних служб здійснюється методичне забезпечення в територіальній громаді міста Києва соціальної роботи, надання соціальних послуг, соціальної підтримки особам/сім’ям, де один чи кілька членів мають інвалідність та/або перебувають у складних життєвих обставинах; здійснюється організація навчальних заходів з питань соціальної роботи для надавачів соціальних послуг; організовуються науково-практичні дослідження діючої системи соціальних послуг.
Моніторинг та оцінка якості надання соціальних послуг
Моніторинг надання соціальних послуг передбачає збір та оброблення інформації про надання соціальних послуг, проведення аналізу узагальненої інформації та планування роботи з розвитку надання соціальних послуг. Це не елемент контролю, а можливість побачити несправності, недовершеності щоб у подальшому надавати послуги якісно.
У КМЦСС відбувся семінар для надавачів соціальних послуг: «Методичні рекомендації щодо створення та використання електронних інструментів в проведенні моніторингових та оціночних заходів соціальної роботи».
Семінар направлений на розвиток компетенцій надавачів соціальних послуг.
Були розглянуті такі теми:
– Основні моменти проведення моніторингу і оцінки;
– Нормативно-правове забезпечення;
– Критерії та індикатори;
– Інструменти;
-10 рекомендацій для практичної діяльності у створенні та використанні додатку Google Form.
За результатами проведеного семінару учасниками були створені опитування у додатку Google Form для відображення результату та розуміння тематики.
;
Арт-терапія: можливості для підтримки особистості
Допомога для тих, хто допомагає.
Інформаційна діяльність у сфері надання соціальних послуг
Хто володіє інформацією, той володіє світом.
;
Що почитати?
З великою шаною до потужного творчого доробку Tetyana Semigina публікуємо посилання на її нову роботу.
Вільний доступ тут: https://bit.ly/48eHGdt та тут: https://bit.ly/3vqCZyG
Оприлюднено про результати впровадження експериментальної програми формування цифрових компетентностей слухачів університету третього віку на базі територіального центру. Всі розуміють, що цифровізація/діджиталізація стала нашою реальністю. Як і цифрова нерівність та так звані цифрові розриви. Як долати такі розриви, що можуть зробити для цього соціальні працівники – ось про це нова книжка.
;