Головна > Новини > Різнокольорові шкарпетки у Всесвітній день людей з синдромом Дауна

Різнокольорові шкарпетки у Всесвітній день людей з синдромом Дауна

21 березня відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна #WorldDownSyndromeDay.

21 березня обрали невипадково. Цей день і місяць символізують сутність синдрому: він пов’язаний із трьома копіями 21-ї хромосоми (замість двох).

Синдром Дауна – це генетична випадковість, яка не залежить від способу життя батьків, їхнього здоров’я, шкідливих звичок, харчування, кольору шкіри, національності або місця проживання.

У цей день по всьому світу проходять акції та події, спрямовані на підвищення обізнаності громадськості. Щоб зробити людей з синдромом Дауна більш видимими щорічно проходить флешмоб, різнокольорові яскраві або непарні шкарпетки символізують зайву хромосому. Колектив нашого Центру приєднався до флешмобу!

Діти з синдромом Дауна повільніше розвиваються і пізніше своїх ровесників проходять загальні етапи розвитку. Але все компенсується добротою, щирістю і безпосередністю, які вони випромінюють у світ. Тому їх називають «дітьми сонця». Вони не тільки здібні до навчання, а ще й дуже талановиті: можуть стати художниками, або інженерами, бо вміють концентруватися на одному завданні тривалий час. Багато з них може освоїти професію, досягти оптимальної якості життя і опікуватися собою без зайвої допомоги. Людина з синдромом Дауна може здобути вищу освіту, влаштуватися на роботу, мати сім’ю.

Але через помилкові стереотипи вони часто стикаються з ворожістю та нерозумінням і тому вимушені бути в ізоляції. Через відсутність достовірної інформації про синдром тисячі родин змушені боротися за гідне майбутнє своїх дітей, відчуваючи неприховану антипатію оточуючих.Ці діти потребують нашої допомоги, любові, розуміння та взаємної поваги.Отже, нехай кожен з нас пам’ятає, що люди з синдромом Дауна – це не тільки особлива частина нашого світу, а й джерело натхнення та важливих життєвих уроків.Вкотре закликаємо Вас пам’ятати про те, що всі ми різні, але рівні! А також ставати рушійною силою у побудові інклюзивного суспільства та середовища!❤️