Головна > Новини > Озброюємо знаннями!

Озброюємо знаннями!

9 та 10 квітня на базі Київського міського центру соціальних служб відбулося третє в цьому році очне навчання за комплексною програмою підготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду вдома без здійснення підприємницької діяльності. 

    Такі заняття в офлайн форматі проходять у Центрі щомісяця. Також майбутні надавачі послуги з догляду можуть пройти навчання онлайн – на дистанційній навчальний платформі. А якщо вони попередньо надавали послугу на непрофесійній основі – скласти іспит (відповідно вимог постанови).

    За результатами перших трьох місяців цього року Київським міським центром соціальних служб отримано 180 направлень та видано 152 довідки про успішне проходження навчання (очне 43, іспит 20, дистанційна платформа 89).

    Під час зустрічей учасники навчання розкривають для себе особливості здійснення догляду вдома. Часто саме тут вони іноді вперше чують, що їх підопічні мають право на отримання паліативної лікарської допомоги, дізнаються про те як можливо покращити якість життя не лише людини, за якою доглядають, а і власне. Під час останнього навчання саме про це розповідала медична сестра мобільної служби паліативної допомоги БО «БФ СВОЇ» Лариса Борисенко.

   Дуже часто виникають питання правового характеру. Саме тому  під час навчання завжди відбувається зустріч з представниками Північного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги, які розповідають про те, на що мають право люди за якими доглядають та інші важливі питання.

   Особлива увага приділяється профілактиці емоційного вигорання. Досить часто підопічні дуже «важкі», і ті хто знаходяться поряд повинні бути в ресурсі. Для деяких це зовсім нове відкриття, адже раніше не було прийнято взагалі визнавати як проблему психоемоційний стан надавача. Наразі, навіть слухачі навчального курсу старшого віку визнають,  що вона існує, а визнання проблеми- крок до її подолання.

    Домедична допомога – базові знання, якими має володіти кожен: як правильно викликати швидку, де і як треба зробити перев’язку в різних випадках, як надавати допомогу чи де краще почекати приїзду медиків, чого категорично не можна робити.  

   Отже, під час зустрічей ми озброюємо різноплановими корисними знаннями  майбутніх надавачів послуги догляду вдома.

     Довідково. Право на отримання послуги з догляду вдома є у громадян похилого віку; осіб з інвалідністю; невиліковно хворих, а також хворих, які потребують тривалого лікування; дітей з інвалідністю; дітей, яким не встановлено інвалідність, але які є важко хворими.

   Надавачем такої послуги може бути особа, яка виявила бажання і не перебуває в трудових відносинах, не стоїть на обліку в центрі зайнятості, не є ФОП, не провадить викладацьку та наукову діяльність. Той, хто виявив бажання надавати таку послугу, має звернутися до районного в місті Києві управління соціального захисту населення за місцем проживання,  подати певний пакет документів та написати відповідну заяву.

         Звертаємо увагу, що Київський міський центр соціальних служб надає послугу з підготовки фізичних осіб, які надають соціальну послугу з догляду вдома без здійснення підприємницької діяльності, особам, які мають реєстрацію у столиці.

    Для отримання консультацій телефонуйте: 0960149586 або звертайтеся до районного в місті Києві управління соціального захисту.

Основи домедичної допомоги під час навчання
Лариса Борисенко ділиться досвідом про піклування