Головна > Київський міський центр соціальних служб > Допомога людям з залежностями (алко/нарко та інші)

Допомога людям з залежностями (алко/нарко та інші)

Команда професіоналів працює для Вас: допомога людям із залежностями в умовах воєнного стану.

Непроста ситуація у країні спричиняє збільшення кількості випадків пов’язаних зі зловживанням психоактивними речовинами (алкоголь, наркотики) та залежністю від гаджетів. КМЦСС пропонує Вам доступні безоплатні послуги спеціалістів:

інформаційні консультації з питань профілактики соціально небезпечних захворювань, програм реабілітації та ресоціалізації методиста КМЦСС Крисова Леоніда Петровича з 10 до 21.00 за телефонами: 097-702-97-35, 063-158-50-21.

консультації лікарів – наркологів Комунального некомерційного підприємства «Київська міська наркологічна клінічна лікарня «Соціотерапія» за телефоном: 044 524-89-90, цілодобово.

До уваги тих, хто має проблеми з алкогольною залежністю та хоче її позбутися!

На базі Київського міського центру соціальних служб проходять 8 груп для людей, які мають алкогольну залежність. Принцип роботи цих груп: добровільність та безоплатність. Перелік груп та графік зборів, а також контактні телефони дивіться у таблиці.

Звертайтеся! Допомога поруч! До зустрічі на групах!

Робота груп взаємодопомоги:

Анонімні алкоголіки: сайт www.AA.KIEV.UA; очно щодня з 19:00, телефон 044 384-22-09;

Групи Ал-Анон: сайт www.al-anon.org.ua; очно щонеділі з 16:00, телефон гарячої лінії 095-838-29-33;

Група Нар – Анон “Пульс”: очно щосуботи о 15:00, телефон 095-395-02-61;

Групи анонімних гравців: очно щосереди з 19.00 та щонеділі з 11.00; телефон 097-491-97-04;

Група анонімних нікотинозалежних; очно щонеділі з 16:00;

Група анонімних сексоголіків: очно щонеділі з 13:00;

Міська школа для співзалежних: очно щосуботи о 16:00.

Команда професіоналів працює для Вас!

Яка допомога надається людям з залежностями (алко/нарко та інші) у центрах соціальних служб м. Києва?

В рамках міської цільової програми «Діти. Сім’я. Столиця» Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді реалізуються «Заходи спеціалізованого формування «Служба соціально-профілактичної роботи».

Основні завдання:

первинне виявлення проблем осіб, які зловживають психоактивними речовинами, та членів їхніх сімей, надання їм об’єктивної та повної інформації про соціальні установи та організації, спеціалісти яких надають кваліфіковані послуги; забезпечення мотивації та залучення осіб з виявленими проблемами до програм реабілітації та ресоціалізації;

формування у клієнтів навичок безпечної поведінки та усвідомлення ризику інфікування ВІЛ, гепатитами В і С, туберкульозом, інформування про можливість проходження КІТ (консультування і тестування);

організація індивідуальної та групової консультативної допомоги особам, які зловживають психоактивними речовинами та членам їх сімей в контексті проблем залежностей, ВІЛ-інфекції, інших соціально небезпечних захворювань;

сприяння в організації та діяльності школи для співзалежних, ранкових, денних та вечірніх цільових груп взаємодопомоги для осіб, які зловживають психоактивними речовинами, та членів їх сімей.

В рамках реалізації соціальних заходів працюють в приміщеннях КМЦСС: перша і в Україні Міська школа для консультантів з питань залежностей .

Якщо Вам необхідна професійна безкоштовна та адресна підтримка у вирішенні проблем, пов’язаних з алкогольною, наркотичною, ігровою, полізалежностями та співзалежністю звертайтесь за телефоном: моб 063-158-50-21, Крисов Леонід Петрович – методист відділу методичного забезпечення соціальної роботи, вул. Довженка, 2, каб.13.

Партнерами КМЦСС в реалізації завдань заходів є:

Київська міська клінічна наркологічна лікарня «Соціотерапія»;

Київська міська клінічна лікарня № 5;

КНП «Київський фтизіопульмонологічний центр»;

Громадська спілка «Міжнародна антинаркотична асоціація»;

ВБО «КОНВІКТУС УКРАЇНА» ;

ГО «Клуб «Еней»;

БО «Благодійний центр соціальної роботи «Світ без залежності»;

ВБО «Мир і добробут»;

ГО «Український центр обслуговування АА»;

ГО «Український центр обслуговування АН»

ГО «Всеукраїнський центр обслуговування сімейних груп Ал-Анон/Алатін в Україні»;

Благодійна організація «100 % життя. Київський регіон»;

Реабілітаційний центр «Європа»;

ГО «bcd».

Якщо Вам зручно отримати послуги з вищезгаданих питань на території Вашого району, рекомендуємо звернутися до спеціалістів районних центрів соціальних служб (див. РЦСС).

Працюємо разом на досягнення результату!

Простір безпеки

Ми ініціюємо створення нової рубрики «Простір безпеки», де протягом року будемо розміщувати інформацію про комунальні установи та громадські організації, що можуть надати допомогу у напрямі підтримки родин з проблемами залежностей.

ГО Клуб Еней

Детальніше

В рамках новоствореної рубрики «Простір безпеки» завітаємо до партнерської організації, що розміщена за тією самою адресою, що і Київський міський центр соціальних служб. Отже, професійно спільното, представляємо інформацію надану ГО Клуб Еней

Цільова аудиторія: люди, які живуть з наркозалежністю; секс-працівниці та жінки, які живуть з ВІЛ (в тому числі ВПО, люди з інвалідністю, люди з досвідом військової служби).

Основні напрямки діяльності та послуги:

✔️Кризове психологічне консультування за принципом «рівний-рівному»;

✔️Консультування з питань профілактики ВІЛ, наркозалежності, СРЗ та ГЗН;

✔️Видача профілактичних матеріалів (чисті шприци, презервативи);

✔️ Надання гуманітарної допомоги (зараз проєкт на паузі);

✔️Відшкодування медичних витрат для жінок (зараз проєкт на паузі);

✔️Медичні консультації на базі Клубу Безпеки (вул. Довженка, 2): гінеколог; терапевт; психіатр; флеболог; невролог; дерматовенеролог;

✔️ Юридичні та психологічні консультації;

✔️ Побутові послуги (прання речей, безпечний відпочинок);

✔️Впровадження адаптованої методології WINGS (протидія гендерно-обумовленому насильству);

✔️Дослідження;

✔️Адвокація.

Відео про роботу Клубу Безпеки: https://youtu.be/DUCOtLm2XMc?si=5Jd4Uq1ili8FR0-H

Адреса: Київ, 03057, вул. Олександра Довженка, 2

Сайт: https://clubeney.org.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/EneyClub/

Instagram: https://www.instagram.com/club_eney/

Електронна пошта: clubeney.ua@gmail.com

Телефон: +38 (096) 329 95 17

Анонімні переїдачі

Детальніше

Зараз піклування про себе про свій фізичний та душевний стан – запорука ментального здоров’я. Попіклуйтесь про себе, за потребою –зверніться за підтримкою! Або (за потребою) порадьте дізнатися про це більше.


Посилання на групу Анонімних переїдаючих Україна в Телеграм: https://t.me/+DnIisDZQ7Xw3NTM6 або за 0632717533

Створюємо простір безпеки разом!

Інформація з сайту Анонімних переїдаючих: https://oa.org/uk/

Анонімні переїдачі (АП) — це спільнота людей, які підтримують один одного, щоб оговтатися від нав’язливого споживання їжі та харчової поведінки. Ми раді всім, хто відчуває проблеми з харчуванням.

Ви знову і знову намагалися контролювати своє харчування та вагу, але нічого не вийшло? Компульсивне переїдання, недоїдання, одержимість їжею, анорексія, булімія, переїдання або надмірне фізичне навантаження… незалежно від ваших труднощів з їжею чи зовнішністю тіла, вам сюди ласкаво просять.

Давайте поглибимося та дізнаємось трохи більше про АП.

Ми вважаємо, що нав’язливе харчування – це хвороба, як алкоголізм – хвороба.

Наш підхід, що змінює життя, є фізичним, емоційним і духовним і базується на Дванадцяти кроках Анонімних Алкоголіків (AA).

Пройдіть наш тест щоб побачити, чи ви робили з їжею те саме, що робили ми самі. Це самотест, відповіді призначені саме для вас. Більше ніхто їх ніколи не побачить. Тест на https://oa.org/uk/

АП пропонує постійну систему підтримки для членів і заохочує їх допомагати один одному, тим самим послаблюючи їхню ізоляцію та самотність. АП не заявляє про медичну, харчову чи психологічну експертизу. Ми рекомендуємо учасникам звертатися до кваліфікованих спеціалістів за допомогою в цих сферах.

Сьгодні мова піде ще про одну організацію, яка цього річ брала участь у координаційній раді на запрошення КМЦСС- спільноту Анонімних Алкоголіків. Тим більше є інформаційний привід:
1 березня 2025 у залі готелю «Турист» відбудеться форум, присвячений 36-річчю заснування Анонімних Алкоголіків в Україні. Більше про нього: https://www.aa.kiev.ua/forum36kiev/

На базі Київського міського центру соціальних служб працює група взаємопідтримки, яку проводять представники спільноти Анонімні алкоголіки:

Метро «Шулявська», вул. Довженка, 2. Група АА «Віра». тел: +38 (044) 384-22-09

Створюємо простір безпеки разом з Анонімні Алкоголіки Київ!

Більше про спільноту на: https://www.aa.kiev.ua/

Анонімні Алкоголіки

Детальніше

Анонімні Алкоголіки – це товариство чоловіків та жінок, які діляться один з одним своїм досвідом, силою і надією, щоб вони могли вирішити свою спільну проблему та допомогти іншим одужати від алкоголізму.

Єдиною вимогою для членства є бажання припинити пити. Немає вступних або обов’язкових внесків для членства в АА.

АА не пов’язане з будь-якою сектою, віросповіданням, політикою, організацією чи установою; не бажає брати участі у ніяких суперечках, не підтримує та не виступає проти жодних справ.

Наша головна мета – залишатися тверезими та допомагати іншим алкоголікам досягти тверезості.

АА З ПЕРШОГО ПОГЛЯДУ

Що таке АА?❓

Анонімні Алкоголіки – це добровільне всесвітнє співтовариство чоловіків і жінок з усіх прошарків суспільства, які зустрічаються разом, щоб досягти та підтримувати тверезість. Єдиною вимогою для членства є бажання кинути пити. Немає жодних вступних або обов’язкових внесків за членство в АА.

Поточна чисельність

📝Вважається, що існує близько 115 000 груп і більш ніж 2 100 000 членів у 170 країнах. В Україні нараховується близько 120 груп АА.

Стосунки зі сторонніми установами

Співтовариство прийняло політику «співпраці, але не приєднання» з іншими організаціями, що стурбовані проблемою алкоголізму. Ми не маємо ніякої думки з питань, що не стосуються АА, і як не підтримуємо, так і не виступаємо проти будь-яких таких справ.

Як підтримується АА

За роки свого існування Анонімні Алкоголіки підтвердили і зміцнили традицію повністю спиратися на власні сили та відмовлятися від пошуку та прийняття вкладів від не-членів Спільноти. Всередині співтовариства сума, яку може пожертвувати будь-який член АА, також обмежена.

Як члени АА підтримують тверезість

Програма одужання в АА передбачає повне утримання. Члени просто тримаються подалі від однієї чарки, кожного разу один день. Тверезість підтримується завдяки обміну досвідом, силами і надіями на зборах групи і завдяки запропонованим Дванадцяти Крокам для одужання від алкоголізму.

Чому Анонімні Алкоголіки «анонімні»

Анонімність – духовна основа АА. Це дисциплінує Товариство, щоб керувати собою, спираючись на принципи, а не на особистості. Ми – спільнота рівних. Ми прагнемо зробити відомою нашу програму одужання, а не осіб, що беруть у ній участь. Анонімність у засобах масової інформації – це страховка для всієї Спільноти АА, особливо для новачків, що їхнє членство в АА не буде розкритим.

На відкриті збори АА може прийти кожен

Будь-хто може відвідувати відкриті збори АА. Вони звичайно складаються з розповідей ведучого і двох або трьох промовців, які діляться своїм досвідом, що стосується їх алкоголізму і їхнього одужування в АА. …Закриті збори з обговореннями – тільки для алкоголіків.

Як починалося АА

АА було започатковано у 1935 р. нью-йоркським біржовим маклером і хірургом з Огайо (обох вже немає серед живих), які були «безнадійними» п’яницями. Вони заснували АА, прагнучи допомогти іншим, хто страждав від алкогольної хвороби, і залишатися тверезими самим. АА зростало з появою автономних груп, спочатку у Сполучених Штатах, а потім і в усьому світі.

Чого АА не робить АА:

  • не надає початкову мотивацію для алкоголіків до одужання…
  • не займається пошуком членів…
  • не займається дослідженнями та не підтримує їх…
  • не веде списків присутніх та не зберігає історій хвороб…
  • не приєднується до «рад» або громадських організацій…
  • не стежить і не намагається контролювати своїх членів…
  • не ставить медичних та психологічних діагнозів та не складає прогнозів…
  • не забезпечує детоксикацію, реабілітацію або послуги з догляду, госпіталізацію, ліки, або будь-яке медичне або психіатричне лікування…
  • не пропонує релігійні служби та не влаштовує відмову підопічного від наставника (чи навпаки)…
  • не бере участі у просвіті про алкоголь…
  • не забезпечує житлом, продовольством, одягом, робочими місцями, грошима чи будь-якими іншими благами і не надає соціального забезпечення…
  • не надає консультацій з сімейних або професійних питань…
  • не приймає ніяких грошей, ніяких внесків з інших, окрім АА, джерел…
  • не надає рекомендаційних листів для умовно-дострокового звільнення, адвокатам, працівникам суду, громадським організаціям, роботодавцям тощо.

Як Ви можете знайти АА у Вашому місті:

Інформацію про АА у місті Києві та області, Ви можете отримати, подзвонивши по телефону:

(044) 384-22-09

Волонтери в АА будуть раді відповісти на ваші запитання і/або зв’язати вас з тими, хто може допомогти.

Iнформацію про функціонування АА в Україні ви можете отримати звернувшись в офіс ГО УЦО АА:

+38 (096) 527-87-52, +38 (099) 928-93-78, www.aa.org.ua

Джерело: https://www.aa.kiev.ua/znajomtes-aa/

Громадське здоров’я

Пропонуємо вашій увазі відеороліки, виготовлені а рамках заходів Міської цільової програми «Громадське здоров’я» на 2022 -2025 року. Роліки надані Департаментом охорони здоров’я  КМДА (КМР).

   Зменьшуй особистий ризик! Дбай про своє здоров’я! Це твій внесок у Перемогу!

Практичний путівник ,,Як допомогти рідним подолати ігрову залежність”

До вашої уваги практичний путівник, який розробила Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей.

Цей путівник може стати корисним інструментом для тих, хто прагне допомогти своїм близьким подолати ігрову залежність, та сприяє інформуванню громадськості про наявні способи підтримки, а семе:
– що таке ігрова залежність (лудоманія)?
– як зрозуміти, що близька вам людина має проблему?
– як діяти, коли підозрюєте, що близька вам людина має ігрову залежність?
– куди звертатися по допомогу та як внести гравця до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до азартних ігор та/або участь в азартних іграх?