Головна > Новини > Потрібно навчати філософії незалежного життя

Потрібно навчати філософії незалежного життя

   Чи відрізняються поняття незалежного і самосійного життя? Це та інші питання розглядалися 15 травня  піж час відкритого вебінару «Оцінка реалізації права на самостійний спосіб життя людей з інвалідністю при наданні соціальних послуг». Його проводила Лариса Остролуцька, методист Київського міського центру соціальних служб, канд. пед. наук, Майстер соціальної роботи; перекладачем на жестову мову виступила Марина Ліферова.

Під час трансляції вебінару  ведуча Лариса Остролуцька, перекладач на жестову мову-Марина Ліферова

   Мова йшлася про суть реалізації права на самостійне життя людей з інвалідністю в суспільстві і ролі соціальних послуг в цих процесах на основі міжнародних документів та звітів. Особлива увага була приділена розгляду ст.19 «Конвенції про права людей з інвалідністю», питанням  формування філософії незалежного життя людей з інвалідністю. «На рівні сім’ї, на рівні організації, що надає послуги має формуватися компонент усвідомлення самостійності»-зазначала Лариса Остролуцька.

    Вебінар був орієнтований на спеціалістів соціальної сфери, спеціалістів, які здійснюють управління системою надання соціальних послуг сім’ям і дітям, громадських діячів.  Окрема увага була приділена бар’єрам, які фахівцям «треба розуміти і  позбувати, щоб професійно зростати». 

На екрані презентації розгляд моделей інвалідності

   «Змістовно, ґрунтовно, зрозуміло-відгукується про вебінар Лариса Татарінова, Майстер із соціальної роботи, заступник директора Солом’нського РЦСС, членкіня правління ГО «Ліга соціальних працівників м. Києва».- Надзвичайно важливо, що озвучуються такі речі, бо ніде про це так системно не йдеться. Такі зустрічі дуже потрібні, щоб люди чули про цю філософію незалежного життя.  У  людей з інвалідністю та їх оточення це буде формувати запит в житті, і вони будуть розуміти до чого йти, а у фахівців не буде формуватися стереотип про людину з інвалідністю у споживацькій позиції,  буде ставлення як до самостійної людини, особистості».

   Запис вебінару буде пропонуватись переглядати самостійно учасникам навчань, які проводить КМЦСС для організацій надавачів соціальних послуг, щоб не витрачати час на роз’яснення суті правового підходу при наданні соціальних послуг людям з інвалідністю.    За озвученими запитаннями учасників будуть виходити окремі дописи на нашій сторінці у Фейсбук:  https://www.facebook.com/SocServiceNetworkKyiv/. Отже, слідкуйте за нашою інформацією та переглядайте вебінар на сторінці КМЦСС у Ютуб: https://www.youtube.com/watch?v=YAqTk6XwhDA