Головна > Соціальний календар

Соціальний календар

Соціальний календар Київського міського центру соціальних служб 2023

Створюючи цю рубрику, ми плануємо поступово наповнювати її інформацією, що стане у нагоді тим, хто працює у соціальній сфері, а також усім небайдужим громадянам нашої країни

Січень
04.01Всесвітній день абетки БрайляВсесвітній день азбуки Брайля є нагадуванням, що серед нас живуть люди, які потребують, уваги та підтримки. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі близько 1 млрд людей мають порушення зору, з низ понад 10 млн повністю незрячі, ще 130 млн мають дуже слабкий зір.
Шрифт Брайля це унікальна азбука, яку назвали на честь її винахідника – Луї Брайля. Вона являє собою тактильне поєднання графічних символів за допомогою 6 точок, що дає змогу передавати букви, цифри, музичні, математичні та наукові знаки. Для мільйонів незрячих людей шрифт Брайля є засобом спілкування.
22.01День Соборності УкраїниДень Соборності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99
24.01Міжнародний день освітиМіжнародним днем освіти проголошене 24 січня. Освіта – це не просто можливість, а право кожної людини. Всі люди на Землі повинні мати можливість на отримання цього суспільного блага, а відповідальність за надання такої можливості лежить на державі та державних структурах.
Міжнародний день освіти – свято досить молоде. Воно було встановлене в грудні 2018 році, а вперше світова спільнота відзначала цей день у 2019 році. Цей день був проголошений 3 грудня 2018 року в Брюсселі на міжнародній конференції, присвяченій проблемам сучасної освіти. Ініціатором запровадження такого дня стала Нігерія.
27.01Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту     27 січня по всьому світу вшановують пам’ять мільйонів загиблих людей під час Голокосту. У цей день ви можете запалити свічку вдома на підвіконні, взяти участь у заходах, присвячених цій даті, покласти квіти до меморіалів.
    Пам’ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7). Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
  За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.
Лютий
07.02День безпечного ІнтернетуУ Всесвітній день безпечного Інтернету (Міжнародний день безпечного інтернету) – основною метою, є інформування людей про відповідальне та безпечне використання Інтернетом. Відзначається щороку в другий день другого тижня лютого.
У січні 2004 року Єврокомісія запропонувала відзначати Всесвітній день безпечного Інтернету. Ідею підтримали європейські некомерційні організації.
14.02День комп’ютерникаІсторія свята вельми цікава, а дата обрана не просто так. У 1946 році 14 лютого в США показали світу перший комп’ютер – “Електричний цифровий інтегратор і калькулятор” або скорочено ENIAC. Спочатку така машина була просто величезною обчислювальною технікою, яка допомагала виконувати розрахунки в період Другої світової війни.
Але технології швидко розвинулися, еволюція ЕОМ йшла семимильними кроками, тому зараз будь-який комп’ютер або смартфон – це правнук тієї самої машини ENIAC.
   Для фахівців Київського міського центру соціальних служб  важливим є  крокувати в ногу з часом та використовувати максиму засобів для донесення інформації до нашого отримувача послуг. І звісно цифрові технології відіграють надважливу роль, особливо, коли мова йде про освітні моменти
20.02Всесвітній день соціальної справедливостіВ нашій країні Всесвітній день соціальної справедливості відзначається з 2011 року з ініціативи Федерації профспілок України й відповідно до Указу Президента України.
    Соціальна справедливість – одна з найголовніших цінностей суспільства, запорука його стабільності й благополуччя.
20.02День Героїв Небесної Сотні   20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану. Більше про Героїв Небесної сотні на сайті-меморіалі пам’яті загиблих Героїв: https://nebesnasotnya.com/.
   І зараз в нас в країні продовжується протистояння між добром та злом, відвагою та силою духу Героїв гідно тримається Україна! Вічна Пам’ять Героям! Вічна Слава Героям!
Березень
01.03День “Нуль дискримінації”      День «Нуль дискримінації щороку відзначається 1 березня Організацією Об’єднаних Націй (ООН) та іншими міжнародними організаціями та має на меті сприяти рівності перед законом та на практиці у всіх країнах-членах ООН. Цей день був вперше відзначений 1 березня 2014 року.
     У лютому 2017 року ЮНЕЙДС закликав людей «піднімати гамір довкола нульової дискримінації, говорити і не допускати дискримінації на заваді досягненню амбіцій, цілей і мрій». Цей день особливо відзначають такі організації як ЮНЕЙДС, що борються з дискримінацією людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом.  Програма розвитку ООН також у 2017 році вшанувала ЛГБТІ з ВІЛ/СНІД, які стикаються з дискримінацією.
08.03Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мирУ 1975 році Генасамблея ООН проголосила 8 березня днем святкування досягнень жінок у всіх сферах життя і протесту проти пережитків нерівноправ’я.
Британський Жіночий соціально-політичний союз у 1908 році, запропонував кольори, що символізуватимуть Міжнародний жіночий день, як символ боротьби за рівноправ’я, це фіолетовий, зелений та білий. Але частіше кольором 8 березня називають фіолетовий, оскільки він символізує гідність і справедливість, зелений – надію, білий – чистоту. Більше про це на: https://www.bbc.com/ukrainian/features-56264279.
14.03День українського добровольця   Свято на честь українських добровольців, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького.
    День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. (За метеріалами Вікіпедії).
19.03Міжнародний тиждень здоров’я підлітків (третій тиждень березня)З 20 по 25 березня 2023 року триватимуть фахові консультації з питань здоров’я підлітків на платформі ЗУМ. Заходи проходять в рамках Міжнародного тижня здоров’я підлітків (розпочинаються у третю неділю березня). Мета тижня здоров’я підлітків – сформувати розуміння значущості власного здоров’я для молодого покоління з акцентом на особливості вікової групи підлітків, швидке фізичне та емоційне зростання яких відрізняє їх від дітей або дорослих.
20.03Міжнародний день щастя    Міжнародний день щастя-одне з найоригінальніших і водночас незвичних свят традиційно відзначають 20 березня. Основна мета – нагадати всім, що варто радіти життю і бути вдячним за всі подарунки долі, навіть якщо іноді вона підкидає не надто приємні сюрпризи.
21.03Всесвітній день поширення знань про синдром ДаунаБагато людей із синдромом Дауна по всьому світу позбавлені дієздатності. Такі правові домовленості, як опіка, не дозволяють людям приймати власні рішення. Або люди не мають належної підтримки для самостійного прийняття рішень. 2023 рік – рік, в який уряди країн мають переконатися

Люди з синдромом Дауна мають такі ж права, як і всі інші!
21.03Всесвітній день соціальной роботиКожного року у третій вівторок березня у всьому світі відзначається  Всесвітній день соціальної роботи, запроваджений за ініціативи Міжнародної федерації соціальних працівників, Міжнародної асоціації шкіл соціальної роботи, Міжнародної ради з питань соціального забезпечення в 1983 році.
24.03Всесвітній день боротьби проти туберкульозу
Квітень
02.04Всесвітній День обізнаності про аутизм
07.04Всесвітній день здоров’я
23.04Всеукраїнський день психолога
26.04Міжнародний день пам’яті про Чорнобильску катастрофу
Травень
15.05Міжнародний день сім’ї
20.05День Європи
28.05День Києва
Червень
01.06Міжнародний день захисту дітей
04.06Міжнародний день безневинних дітей – жерств агресії
18.06День медичного працівника
28.06День Конституції України
Липень

08.07День Родини
в Україні
Це відносно молоде свято відзначається в нашій країні з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 “Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят” був підписаний 30 грудня 2011 року. Київський міський центр соціальних служб щиро вітає з Днем родини! Нехай родина завжди буде міцною скелею, захистом від негараздів та підтримкою у будь-якій складній ситуації. Любові, миру та благополуччя вашим родинам! Нагадуємо, ми здійснюємо постійний пошук та навчання людей, які готові доглядати за дітьми, що потребують захисту. Дізнайтеся детальну інформацію: Київський міський центр соціальних служб: 456-13-24 або Служба у справах дітей та сім’ї КМДА: 484-05-25.
28.07Всесвітній день
боротьби з гепатитами
Відзначення дня було ініційовано у 2008 році Світовим Альянсом з проблем гепатиту. Статистика невблаганна-кожна 12 та людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або С. Ця статистика перевищує за кількістю ВІЛ-інфікованих або хворих на рак, проте рівень обізнаності людей про гепатити є вкрай низьким. При своєчасній діагностиці та лікуванні з цією хворобою можна успішно боротися та жити. Будьте сучасною людиною, яка не боїться звертатись до медичних установ та соціальних структур, щоб більше дізнатися про це соціально небезпечне захворювання. Для діагностики Вам треба звернутися до сімейного лікаря, який направить на якісну діагностику, та в разі виявлення позитивного результату до лікарів-інфекціоністів. До Ваших послуг безкоштовні консультації спеціалістів ГО «bcd»,що представляють спільноту людей, які вилікувалися від гепатитів: 073-044-73-44. Спеціалісти мережі Центрів соціальних служб столиці можуть Вам надати інформацію про підписання декларації з сімейним лікарем, про організації та установи, що працюють з людьми, які лікуються від гепатиту. За медичними консультаціями рекомендуємо звертатись крім сімейних лікарів до спеціалістів відділення вірусних гепатитів КНП «КМКЛ №5» за телефоном: 409-20-69, щодня, крім суботи та неділі, з 12.00 до 15.00. за адресою: вул. Відпочинку, 11, консультує Єгорова Тетяна Андріївна. Пройти експрес-тестування можна і в приміщенні Київського міського центру (вул. О. Довженка, 2) в Центрі «Право на здоров’я».
28.07День Української
Державності
У 2022 році уперше відзначатиметься День Української Державності, законодавчо започаткований у червні 2022 року. Увести нове свято запропонував Президент Володимир Зеленський. За його словами, «точка відліку» української державності ― заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься 28 липня ― у день хрещення Київської Русі. Це свято звертає увагу на те, що Українській державності не 30, а понад тисяча років. Урочисті заходи відбулися по всьому м. Києву. Більше : https://kyivcity.gov.ua/news/News_28_lipnya_kiv_upershe_vidznachit_den_ukransko_derzhavnosti/. Київський міський центр соціальних служб працює на засадах гуманізму, професійності, довіри та захисту інтересів отримувачів послуг мережі Центрів соціальних служб столиці. Україна- це люди! Люди-понад усе! 28 липня в усіх районах міста відбулися урочисті церемонії підняття Державного прапора України, покладання квітів до пам’ятників і пам’ятних знаків, місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України, загиблих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та учасників заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії рф на території України. Відзначення Дня Української Державності у Києві не обмежиться одним днем: протягом усього року в місті проводитимуть відповідні культурно-мистецькі та інформаційно-просвітницькі акції. Зокрема, в освітніх закладах організують спортивні та національно-патріотичні заходи, присвячені історичним подіям і видатним діячам українського державотворення. Так само протягом року міська влада сприятиме реалізації громадських ініціатив, спрямованих на зміцнення національної єдності, консолідацію суспільства, розвиток міжнародних зв’язків, поширення інформації і знань про Україну, утвердження її позитивного іміджу у світі.
30.07Всесвітній день
протидії торгівлі
людьми
Війна росії проти України через велику кількість біженців призвела до зростання небезпеки торгівлі людьми. Випадки, пов’язані з торгівлею людьми, складно ідентифікувати під час масового переміщення людей, саме в такий ситуації торговці людьми готові скористатися вразливістю тих, хто змушений покинути свої домівки. Також треба звернути увагу на зростання випадків роз’єднання сімей, появу дітей, які переміщуються без супроводу, а також імовірність випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців, і загалом постраждалого від війни населення призводять до зростання ризиків потрапляння українців у ситуацію торгівлі людьми як в Україні, так і за її межами. З 1991 по 2021 року від торгівлі людьми постраждали 300 тис. українців. У світі від 20 до 40 млн. потерпають від рабства. Центри соціальних служб здійснюють інформування та заходи з профілактики торгівлі людьми. Що потрібно знати, щоб не попасти в ситуацію торгівлі людьми: Нікому і ніколи не довіряйте Ваші документи, що засвідчують Вашу особу. Зробіть копії всіх важливих документів (віза, закордонний паспорт та національний паспорт, страховий поліс, контракт, запрошення, тощо) та зберігайте їх у конкретному місці окремо від оригіналів. Один екземпляр копій всіх документів, а також нещодавно зроблену фотографію й контактну інформацію залиште своїм родичам. Перевірте достовірність інформації про майбутню роботу та умови проживання за кордоном. Ознайомтесь з правилами для працівників та мігрантів у країні, до якої подорожуєте Заздалегідь подбайте про безпечне і надійне місце проживання у країні, до якої прямуєте , а також у країнах транзиту Запишіть контактну інформацію організацій, які можуть надати допомогу за кордоном (правоохоронні структури, консульства України, громадські організації, церкви) Підписуйте лише документи, складені зрозумілою для Вас мовою. За підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) щоденно з 08:00 до 20:00 працює Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, у тому числі щодо безпечного виїзду за кордон: 0-800-505-501 та 527.
Серпень
12.08Міжнародний
день молоді
    Цьогоріч Україна відзначатиме цей день вперше разом з усім світом в Міжнародний день молоді. Наразі День молоді — свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові
і романтики.
    Відтепер, з 1 січня 2022 року, День молоді в Україні щороку буде відзначатися 12 серпня, у відповідності з указом Президента України. В Україні 26 червня 2022 року відзначимо День
молодіжних і дитячих ромадських організацій України.
     Більше детально можна перглянути за посиланням
https://kmcss.kyiv.ua/2022/08/12/12-серпня-міжнародний-день-молоді/

24.08День Незалежності УкраїниДень Незалежності України — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі. Дата відзначається відповідно до Постанови Верховної Ради України від  5  червня 1992 року.
    24 серпня відбулося відновлення української незалежності. Зараз ми виборюємо її усі разом. Ми єдині! Ми вільні! Усі працюємо заради перемоги на своєму фронті! Працюємо заради Незалежності! 
 
29.08День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет УкраїниДень пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України — пам’ятний день в Україні, який відзначають 29 серпня. Вшановуються військовослужбовці і учасники добровольчих формувань, які загинули, відстоюючи Незалежність України.
Вересень
01.09День знаньЩиро вітаємо з 1 вересня – Днем знань! В цей день школярі та студенти, вчителі та викладачі розпочали новий навчальний рік. Наразі війна розкидала усіх по різним містам та країнам. Але зараз сповнені очікувань та хвилювань вони приступають до навчання у м. Києві,… у Львові,.. та в далекому  містечку Санта-Тереза-ді-Ріва (Італія), де зараз перебувають вихованці дитячого будинку сімейного типу (ДБСТ) родини Басараб.
05.09Міжнародний день благодійництваСьогодні у суспільстві відбувається перегляд поглядів на важливі дати. Виклики та випробування життя дали можливість зробити переоцінку всьому. Київський міський центр соціальних служб у воєнний час знайшов нових партнерів, а також ще більше «полюбив» «старих» друзів – партнерів по соціальній роботі, для яких для благодійництво стало місією. Ніколи не втомимося казати слова вдячності, адже вони лунають і від тисячі сімей столиці – отримувачів послуг мережі Центрів соціальних служб м. Києва, які вже получили довгоочікувані підтримку.
21.09Міжнародний день миру25 років тому Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.
В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Презедента України № 100 від 5 лютого 2002 року. Зараз для тема Миру для нас актуальна та болюча як ніколи…
23.09Міжнародний день жестових мовУ цей Міжнародний день жестових мов Всесвітня федерація людей з порушенням слуху відзначає спільні зусилля – спільнот глухих, урядів і представників громадянського суспільства – визнавати та просувати різні національні жестові мови в усьому світі. В 2022 році буде підписана декларація про підтримку жестових мов як важливого права людини для людей з порушенням слуху!
28.09Міжнародний день загального доступу до інформації    Відповідна резолюція затверджена на засіданні Генеральної Асамблеї ООН 15 жовтня 2019 р. У резолюції наголошується, що право кожного на пошук, отримання та поширення інформації гарантується статтею 19 Загальної декларації прав людини.
     Цей день став символічним, оскільки привертає увагу світу до проблем поширення інформації як елементу забезпечення сталого розвитку. Інформація – невід’ємна складова існування сучасного демократичного суспільства.
    В Україні право на інформацію гарантоване статтями 34, 50 Конституції України, Законами України “Про інформацію”, “Про доступ до публічної інформації”.
30.09День усиновленняСвято встановлено в Україні «…ураховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення…» згідно з Указом Президента України «Про День усиновлення» від 27 листопада 2008 року № 1088/2008. Про встановлення свята було оголошено на Всеукраїнському форумі усиновлювачів, який проходив 27 листопада 2008 року в Києві.
Жовтень
01.10Міжнародний день людей похилого вікуЦей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до поважної частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.
У цей день світ говорить про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них сприятливих умов життя, про невирішене у цій сфері. Турбота про громадян похилого віку необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків.
03.10Всесвітній день тверезості і боротьби з алкоголізмомМета цього дня нагадати кожному, що безпечної дози алкоголю не існує та що здоровий спосіб життя – це найкраща протидія проявам алкоголізму.

Кожного дня на базі Київського міського центру соціальних служб щодня працюють групи анонімних алкоголіків. Аноні‌мні Алкого‌ліки — це співтовариство чоловіків і жінок, які діляться один з одним своїм досвідом, силою і надією з метою вирішити їхню спільну проблему й допомогти іншим одужати від алкоголізму.
05.10День працівників освітиДень працівників освіти (офіційно), або День учителя, — професійне свято працівників освіти України.
День Вчителя в Україні відзначається в День працівників освіти. Його святкують щорічно в першу неділю жовтня згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року. У 2022 році День вчителя припадає на 2 жовтня. Існує також Всесвітній день учителів — свято, запроваджене ЮНЕСКО, яке відзначають 5 жовтня.
10.10Всесвітній день психічного здоров’яВсесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що «немає здоров’я без психічного здоров’я» та визначає його як «стан добробуту, в якому людина здатна реалізовувати свій потенціал, долати щоденні стреси, ефективно й плідно працювати та робити внесок в життя своєї спільноти».
14.10День захисників та захисниць УкраїниДень захисників і захисниць України відзначається 14 жовтня (водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва). Започаткований 14 жовтня 2014 року президентським указом із назвою «День захисника України». 14 липня 2021 року Верховна Рада перейменувала на «День захисників і захисниць України».
Листопад
06.11День працівника соціальної сфери УкраїниВ основі роботи працівників соціальної сфери на будь-якому рівні завжди була людяність, був професіоналізм, відданість своїй справі. Бо по-іншому тут не можна.
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників системи органів праці та соціальної політики…» згідно з Указом Президента України «Про День працівника соціальної сфери України” від 13.04.1999 №374/99.
Зі спогадів очевидців: “Саме Державний центр соціальних служб порушив клопотання про започаткування Дня працівників соціальної сфери! Вже потім Місоцполітики підтримало це подання!
Чому саме у листопаді відзначаємо цей день? Да тому, що наша Державна соціальна служба була створена 16 листопада 1997р”.
16.11Міжнародний день толерантності   Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.
     16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість. Тепер відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/51/95.
17.11Міжнародний дінь відмови від куріння (третій четвер місяця)Цей День – прекрасна можливість для тих, хто курить, дізнатися – чому і наскільки просто залишити це. Куріння вбиває половину тих, хто його вживає.
З 11 липня 2022 року заборонено курити у визначених громадських місцях усі тютюнові вироби включно з пристроями для нагрівання тютюну, які до цього жодним чином не регулювалися законом.
20.11Всесвітній день дитиниСаме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.
Як зазначається в документі, кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство.Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства.
21.11День Гідності та СвободиВ Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи. Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії -Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Грудень:
01.12Всесвітній день солідарності з людьми з ВІЛ/СНІДомВ 1988 році Організація Об’єднаних Націй офіційно оголосила 1 грудня Всесвітнім Днем боротьби зі СНІД. В цей день висловлюється солідарність з людьми, яких торкнулася проблема безпосередньо, привертається увага громадськості до питань об’єднання зусиль людства  у протидії поширенню епідемії, в тому числі і в наш воєнний час випробувань на міцність та взаємодію. На сьогоднішній день, з діагнозом «ВІЛ» у світі живуть 44 млн. 105 000 людей; тільки в 2022 році від хвороб, зумовлених ВІЛ, померли 1 481 400 осіб. Такі наслідки епідемії мають замислитись над  розвитком програм соціальної профілактики, соціальної підтримки та допомоги людям, які живуть з ВІЛ та членам їхніх родин.
03.12Міжнародний день людей з інвалідністюЩорічне відзначення 3 грудня Міжнародного дня людей з інвалідністю (IDPD) було проголошено в 1992 році резолюцією 47/3 Генеральної Асамблеї ООН. Відзначення Дня має на меті сприяти розумінню проблем інвалідності та мобілізувати підтримку гідності, прав і благополуччя людей з інвалідністю.
У 2022 році всесвітнє відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю буде зосереджено навколо головної теми інновацій та трансформаційних рішень для інклюзивного розвитку
05.12Міжнародний день волонтера5 грудня- Міжнародний день волонтерів, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році. Міжнародний день волонтерів на сьогодні відзначається в усьому світі з тисячами волонтерів, які беруть участь в широкому колі волонтерських ініціатив.
Проте зараз в Україні волонерський рух набув особливого значення і став міцною опорою, символом незламності нашої країни. А ще в далекі 90 ті Соціальна служба столиці стала ініціатором волонтерського руху молодих, завзятих, готових творити добро за покликом серця.
10.12День прав людиниЗ 10 грудня 1950 року за ініціативою Генеральної Асамблеєї Організації Об’єднаних Націй щороку відзначається День прав людини. Дата знаменувала річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. Декларацію ратифікувала більшість держав світу, в т. ч. Україна. Блакитний голуб на білому фоні- логотип прав людини, який був оприлюднений в Нью-Йорку 23 вересня 2011 року.
   Загальна декларація прав людини – перший міжнародно-правовий документ, що проголосив основні права і свободи людини. Основні права людини – гарантована законом мира свободи (можливостi) особи, якавідповідно до досягнутого рівня еволюції людства в змозі забезпечити її існування і розвиток та закріплена у вигляді мiжнародного стандарту як загальна i рiвнa для усіх людей.
31.12Новий рік