Головна > Соціальний календар

Соціальний календар

Соціальний календар Київського міського центру соціальних служб 2024

Створивши цю рубрику, ми будемо поступово наповнювати її інформацією, що стане у нагоді тим, хто працює у соціальній сфері, а також усім небайдужим громадянам нашої країни

4 січня – Всесвітній день азбуки Брайля

4 січня – Всесвітній день азбуки Брайля

Всі ми бачимо: очима, руками серцем. Деяким для читання необхідно трохи більше зусиль та додаткова азбука. Шрифт Брайля – це унікальна азбука, яка являє собою поєднання графічних символів за допомогою 6 точок, що визначаються навпомацки.


Спробуй побачити серцем! https://braille.ukrzen.in.ua/
Долаємо бар’єри! Твоя соціальна служба поруч!
Професійна допомога на шляху до якісного життя родини!


Пон.-чет з 9.00 до 18.00, п’ятн. до 16.45; субота-за окремим графіком. Київський міський центр соціальних служб (вул. Олександра Довженка, 2 (м. “Шулявська”); контактний телефон: 458-27-67.

11 січня – Всесвітній день “Дякую”

11 січня – Всесвітній день “Дякую”

“Дякую тобі…”, – співається у всім відомій український пісні групи Океан Ельзи. Казати “дякую” ніколи не соромно, та сьогодні особливо важливо подякувати тим, хто поруч та тим, хто далеко.

Тим, хто захищає нас на фронті та тим, хто волонтерить за тисячі кілометрів. Тим, хто без упину лікує та тим, хто без упину донатить. Тим, хто поруч у складні моменти та тим, хто далеко, але теж у складні моменти. Дякуємо!

Спробуй побачити серцем! https://braille.ukrzen.in.ua/
Долаємо бар’єри! Твоя соціальна служба поруч!
Професійна допомога на шляху до якісного життя родини!

Центри соціальних служб м. Києва. Кваліфіковано, конфіденційно, безоплатно. Команда професіоналів працює для Вас! Є питання? Телефонуйте: Пон.-чет з 9.00 до 18.00, п’ятн. до 16.45; субота-за окремим графіком вул. Олександра Довженка, 2 (м. “Шулявська”); контактний телефон: 458-27-67.

20 січня – День пам’яті захисників Донецького аеропорту та всіх загиблих воїнів, День Автономної Республіки Крим

20 січня – День пам’яті захисників Донецького аеропорту та всіх загиблих воїнів, День Автономної Республіки Крим

Біль. Невимовний біль.

Біль за кожного українця, який загинув захищаючи Україну. Біль за тих, хто пережив страшні дні нападу росії. Біль за тих, хто знаходиться на окупованих територіях. Біль за тих, хто в полоні.

Біль за кожного українця!

Ми знаємо, що всі жертви були недарма. Україна вистоїть, переможе та поверне свої території 1991 року.

День вшанування захисників Донецького аеропорту в Україні відзначатимуть 20 січня, а не 16 січня, як раніше вважалося. Про це інформує Центр протидії дезінформації,  який є робочим органом РНБО.

«У 2022 році урочистості набули офіційного статусу. Згідно зі спільним Наказом Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України в системі Міністерства оборони України встановлено День вшанування захисників Донецького аеропорту, який щорічно відзначається 20 січня», – йдеться у повідомленні.

22 січня – День Соборності України

22 січня – День Соборності України

Єдині. Вільні. Українці.

Ми єдині, тому треба пам’ятати, що немає “Західної” чи “Східної” України. “Західна”, “Північна”, “Східна”, “Південна” чи “Центральна” – це російські наративи для розділення.
Є схід України, є захід України. Не розділяй, а об’єднуй!

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Всі люди рівні. Завжди. Без виключень.

Ніхто не може бути пригнічений за свою національність, за свою
ідентичність.

Пам’ятаємо! Долаємо бар’єри!

29 січня – День пам’яті Героїв Крут

29 січня – День пам’яті Героїв Крут

Бились, б’ємося і будемо битися.

Бій під Крутами – трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія повторюється – сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали.

4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку

4 лютого – Всесвітній день боротьки проти раку

Здорова родина-запорука стресостійкості і життєстійкості.

Попіклуйся про себе вчасно!

14 лютого – Валентинів день, День закоханих

14 лютого- Валентинів день, День закоханих

Назва походить від святого Валентина, якого згадує цього дня під час літургії Католицька церква.Так, ми знаємо, що у цей день прийнято говорити слова любові своїм коханим. Та у цей раз ми вирішили сказати “люблю” своїй роботі у соціальні сфері.

Хочемо висказати  слова  любові нашим колегам, які підтримують нас у робочий, а іноді і у неробочий час.

Хочемо висловити підтримку нашим отримувачам послуг, які перемагають складні життєві обставини незважаючи ні на що.

Кохання та любов-це  важливий  життєвий ресурс. Плекаймо його!

20 лютого – 10-ті роковини початку російського збройного вторгнення до України, День Героїв Небесної Сотні

Вшановуємо пам’ять та громадянську відвагу і самовідданість, силу духу, стійкість і героїчний подвиг воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань iз захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України.

19 березня – Всесвітній день соціальної роботи!
Разом зі світом.
Разом з повагою до колег по соціальній роботі.
Разом у розумінні інтересів отримувачів соціальних послуг.
Разом у нестримному професійному розвитку.

Щорічно третього вівторка березня відзначаємо Всесвітній день соціальної роботи (World Social Work Day). Свято започаткувала Міжнародна асоціація шкіл соціальної роботи сумісно з Міжнародною федерацією соціальних працівників у 1983 році.

Наприкінці 2023 року було оголошено, що глобальним пріоритетом соціальної роботи на 2024-2026 роки стане «Buen Vivir: Shared Future for Transformative Change» («Буен Вівір: Спільне майбутнє для трансформаційних змін»)👥. Це стратегічне рішення було оголошено у спільній заяві, підписаній президентами Міжнародної асоціації шкіл соціальної роботи Аннамарією Кампаніні, Міжнародної ради соціального добробуту Санг-Моком Сухом та Міжнародної федерації соціальних працівників Йоахімом Момбою (IASSW, 2023).

21 березня – Міжнародний день людей з синдромом дауна

Міжнародний день людей із синдромом Дауна (WDSD), 21 березня, є всесвітнім днем обізнаності, який офіційно відзначається ООН з 2012 року.

7 квітня – Міжнародний День здоров’я

Соціальне здоров’я, одна зі складових здоров’я поряд із фізичним та ментальним здоров’ям.

    Соціальне здоров’я – це стан організму, що визначає здатність людини контактувати з соціумом. Воно складається під впливом батьків, друзів, коханих людей, однокласників у школі, однокурсників у вузі, колег по роботі, друзів.🤔 Соціальне здоров’я характеризується рівнем соціалізації особистості, ставленням до норм і правил, прийнятих у суспільстві, соціальними зв’язками з людьми й соціальними інститутами, набутим соціальним статусом та прагненням до його підвищення у межах чинних законів і моральних традицій, джерелами і рівнем доходів і витрат тощо.  

    Для того, щоб бути соціально здоровим, потрібно вміти спілкуватися з іншими, бути емпатичними💓 та вміти підтримувати стосунки з рідними та друзями (використаний Copilot).

  З Всеукраїнським днем психолога!

У мережі Центрів соціальних служб м. Києва  мешканцям столиці  на безоплатній основі надаються послуги психологів. Вони працюють як у районних центрах (див. контакти на https://kmcss.kyiv.ua/), так і  у Київському міському центрі соціальних служб. Про це детальніше:

     Особлива увага приділяється психологічному супроводу осіб та сімей, які приймають  дитину у родину. Люди, які вирішили усиновити дитину, оформити дитину під опіку, піклування, створити прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, мають можливість звернутися до психологів Центру за допомогою на всіх етапах прийому дитину: під час навчання, пошуку дитини та після того, як вони прийняли дитину в родину. Більше на сторінці у Фейсбук: Психологи Київського міського центру соціальних служб https://www.facebook.com/profile.php?id=100063582814874

5 травня – Великдень

З повагою, колетив Київського міського центру соціальнх служб.

5 травня – Міжнародний день боротьби за права  людей з інвалідністю

Це день, який нагадує нам про необхідність боротися за рівні права та можливості для всіх людей, незалежно від їхніх фізичних або розумових можливостей. Люди з інвалідністю щодня зіткнені з численними перешкодами, які ускладнюють їхнє життя та позбавляють їх можливості реалізувати свій потенціал. Це можуть бути архітектурні бар’єри, відсутність адаптованих транспортних засобів, недостатній рівень освіти та багато іншого.

19 травня – Всесвітній день пам’яті людей, які померли від СНІДу

В світі відзначають Всесвітній День пам’яті людей,
які померли від СНІДу. В цьому році за ініціативою Благодійної організації
“100% Життя” заходи в Україні проходять під гаслом «Мільйон врятованих
життів». В рамках проєкту HealthLink, який реалізувала ця провідна ВІЛ-
сервісна організація разом із партнерами за 7 років було протестовано на ВІЛ
мільйон українців! Завдяки доступним програмам з профілактики та лікування
навіть в умовах повномасштабної війни будуть збережені мільйони життів
наших співвітчизників!

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх надій та сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними. Це одне з найстаріших міжнародних свят.

Соціальний календар Київського міського центру соціальних служб 2023

Створюючи цю рубрику, ми плануємо поступово наповнювати її інформацією, що стане у нагоді тим, хто працює у соціальній сфері, а також усім небайдужим громадянам нашої країни

Січень
04.01Всесвітній день абетки БрайляВсесвітній день азбуки Брайля є нагадуванням, що серед нас живуть люди, які потребують, уваги та підтримки. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі близько 1 млрд людей мають порушення зору, з низ понад 10 млн повністю незрячі, ще 130 млн мають дуже слабкий зір.
Шрифт Брайля це унікальна азбука, яку назвали на честь її винахідника – Луї Брайля. Вона являє собою тактильне поєднання графічних символів за допомогою 6 точок, що дає змогу передавати букви, цифри, музичні, математичні та наукові знаки. Для мільйонів незрячих людей шрифт Брайля є засобом спілкування.
22.01День Соборності УкраїниДень Соборності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99
24.01Міжнародний день освітиМіжнародним днем освіти проголошене 24 січня. Освіта – це не просто можливість, а право кожної людини. Всі люди на Землі повинні мати можливість на отримання цього суспільного блага, а відповідальність за надання такої можливості лежить на державі та державних структурах.
Міжнародний день освіти – свято досить молоде. Воно було встановлене в грудні 2018 році, а вперше світова спільнота відзначала цей день у 2019 році. Цей день був проголошений 3 грудня 2018 року в Брюсселі на міжнародній конференції, присвяченій проблемам сучасної освіти. Ініціатором запровадження такого дня стала Нігерія.
27.01Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту     27 січня по всьому світу вшановують пам’ять мільйонів загиблих людей під час Голокосту. У цей день ви можете запалити свічку вдома на підвіконні, взяти участь у заходах, присвячених цій даті, покласти квіти до меморіалів.
    Пам’ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7). Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
  За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.
Лютий
07.02День безпечного ІнтернетуУ Всесвітній день безпечного Інтернету (Міжнародний день безпечного інтернету) – основною метою, є інформування людей про відповідальне та безпечне використання Інтернетом. Відзначається щороку в другий день другого тижня лютого.
У січні 2004 року Єврокомісія запропонувала відзначати Всесвітній день безпечного Інтернету. Ідею підтримали європейські некомерційні організації.
14.02День комп’ютерникаІсторія свята вельми цікава, а дата обрана не просто так. У 1946 році 14 лютого в США показали світу перший комп’ютер – “Електричний цифровий інтегратор і калькулятор” або скорочено ENIAC. Спочатку така машина була просто величезною обчислювальною технікою, яка допомагала виконувати розрахунки в період Другої світової війни.
Але технології швидко розвинулися, еволюція ЕОМ йшла семимильними кроками, тому зараз будь-який комп’ютер або смартфон – це правнук тієї самої машини ENIAC.
   Для фахівців Київського міського центру соціальних служб  важливим є  крокувати в ногу з часом та використовувати максиму засобів для донесення інформації до нашого отримувача послуг. І звісно цифрові технології відіграють надважливу роль, особливо, коли мова йде про освітні моменти
20.02Всесвітній день соціальної справедливостіВ нашій країні Всесвітній день соціальної справедливості відзначається з 2011 року з ініціативи Федерації профспілок України й відповідно до Указу Президента України.
    Соціальна справедливість – одна з найголовніших цінностей суспільства, запорука його стабільності й благополуччя.
20.02День Героїв Небесної Сотні   20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану. Більше про Героїв Небесної сотні на сайті-меморіалі пам’яті загиблих Героїв: https://nebesnasotnya.com/.
   І зараз в нас в країні продовжується протистояння між добром та злом, відвагою та силою духу Героїв гідно тримається Україна! Вічна Пам’ять Героям! Вічна Слава Героям!
Березень
01.03День “Нуль дискримінації”      День «Нуль дискримінації щороку відзначається 1 березня Організацією Об’єднаних Націй (ООН) та іншими міжнародними організаціями та має на меті сприяти рівності перед законом та на практиці у всіх країнах-членах ООН. Цей день був вперше відзначений 1 березня 2014 року.
     У лютому 2017 року ЮНЕЙДС закликав людей «піднімати гамір довкола нульової дискримінації, говорити і не допускати дискримінації на заваді досягненню амбіцій, цілей і мрій». Цей день особливо відзначають такі організації як ЮНЕЙДС, що борються з дискримінацією людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом.  Програма розвитку ООН також у 2017 році вшанувала ЛГБТІ з ВІЛ/СНІД, які стикаються з дискримінацією.
08.03Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мирУ 1975 році Генасамблея ООН проголосила 8 березня днем святкування досягнень жінок у всіх сферах життя і протесту проти пережитків нерівноправ’я.
Британський Жіночий соціально-політичний союз у 1908 році, запропонував кольори, що символізуватимуть Міжнародний жіночий день, як символ боротьби за рівноправ’я, це фіолетовий, зелений та білий. Але частіше кольором 8 березня називають фіолетовий, оскільки він символізує гідність і справедливість, зелений – надію, білий – чистоту. Більше про це на: https://www.bbc.com/ukrainian/features-56264279.
14.03День українського добровольця   Свято на честь українських добровольців, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького.
    День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. (За метеріалами Вікіпедії).
19.03Міжнародний тиждень здоров’я підлітків (третій тиждень березня)З 20 по 25 березня 2023 року триватимуть фахові консультації з питань здоров’я підлітків на платформі ЗУМ. Заходи проходять в рамках Міжнародного тижня здоров’я підлітків (розпочинаються у третю неділю березня). Мета тижня здоров’я підлітків – сформувати розуміння значущості власного здоров’я для молодого покоління з акцентом на особливості вікової групи підлітків, швидке фізичне та емоційне зростання яких відрізняє їх від дітей або дорослих.
20.03Міжнародний день щастя    Міжнародний день щастя-одне з найоригінальніших і водночас незвичних свят традиційно відзначають 20 березня. Основна мета – нагадати всім, що варто радіти життю і бути вдячним за всі подарунки долі, навіть якщо іноді вона підкидає не надто приємні сюрпризи.
21.03Всесвітній день поширення знань про синдром ДаунаБагато людей із синдромом Дауна по всьому світу позбавлені дієздатності. Такі правові домовленості, як опіка, не дозволяють людям приймати власні рішення. Або люди не мають належної підтримки для самостійного прийняття рішень. 2023 рік – рік, в який уряди країн мають переконатися

Люди з синдромом Дауна мають такі ж права, як і всі інші!
21.03Всесвітній день соціальной роботиКожного року у третій вівторок березня у всьому світі відзначається  Всесвітній день соціальної роботи, запроваджений за ініціативи Міжнародної федерації соціальних працівників, Міжнародної асоціації шкіл соціальної роботи, Міжнародної ради з питань соціального забезпечення в 1983 році.
24.03Всесвітній день боротьби проти туберкульозу    Як зазначає ВООЗ, Всесвітній день боротьби з туберкульозом 24 березня 2023 р. пройде під гаслом «Так! Ми можемо ліквідувати туберкульоз!», який має на меті вселити надію та залучити політичну підтримку на високому рівні, мобілізувати фінансові ресурси, а також сприяти прискореній реалізації рекомендацій ВООЗ, впровадженню інновацій, активізації дій та багатосекторальному співробітництву в інтересах боротьби з епідемією туберкульозу. Так завдяки зусиллям багатьох країн було врятовано 74 мільйони життів за період з 2000 р. завдяки глобальним зусиллям боротьби з туберкульозом.
Квітень
02.04Всесвітній День обізнаності про аутизмМіжнародний день поширення інформації про аутизм (WAAD) спрямований на те, щоб привернути увагу до перешкод, з якими щодня стикаються люди зі спектром аутизму. Будучи глобальною проблемою охорони здоров’я, яка зростає через все більшу висвітленість у пресі та загальних відомостях, аутизм набуває все більшого розуміння, і щороку планується діяльність WAAD, спрямована на подальше розширення та розвиток світових знань про дітей та дорослих, які мають спектр аутизму. розлад (ASD).
Більше того, Міжнародний день поширення інформації про аутизм робить ще один крок далі, щоб відзначити унікальні таланти людей з аутизмом, приділяючи величезну увагу теплим обіймам і привітанню, яких ці навички заслуговують на громадських заходах по всьому світу.
07.04Всесвітній день здоров’яЦьогорічний Всесвітній день здоров’я 7 квітня присвячений 75-річчю
роботи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Його тема: «Довге та
здорове життя для кожної людини».
Всесвітня організація охорони здоров’я була заснована в 1948 р. Її керівний
принцип полягає в тому, що володіння найвищим рівнем здоров’я є правом
кожної людини без відмінності раси, релігії, політичних переконань,
економічного або соціального становища.
Закликаємо приєднуватись до зусиль ВООЗ щодо досягнення здоров’я для
всіх!
23.04Всеукраїнський день психологаВ умовах російської агресії на Сході України робота психологів набула нового змісту.   Самі перебуваючи в ситуації загального емоційного тиску, вони допомагають людям розібратися у своїх проблемах, відкривають і показують життєві ресурси.
   Користуючись нагодою нагадуємо: безоплатну мешканці столиці, які опинились у складних життєвих обставинах психологічну підтримку можна отримати в районних центрах за місцем проживання. Контакти: https://kmcss.kyiv.ua/
26.04Міжнародний день пам’яті про Чорнобильску катастрофу   Знову весна, квітень і відлуння набату, який повертає нас до трагічної події 26 квітня 1986 року. З того часу в Україні  це – День чорнобильської трагедії, день,  коли згадуємо про аварію на Чорнобильській АЕС, про героїзм ліквідаторів аварії, нагадуємо про необхідність безпечного використання атомної енергетики  та наголошуємо про наслідки, які принесла катастрофа довкіллю, екології загалом та людству. Аварія на Чорнобильській АЕС – одна із самих масштабних трагедій, спричинених мирним атомом. Саме тому ми з особливою увагою відстежуємо сьогоднішні події навколо Запорізької АЕС. Навіть маніпуляція  на таку тему – недопустима.
Травень
08.05День пам’яті та примирення    Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була кривавим та одним із найбільших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60 держав. Загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Україна була одним з основних полів битв Другої світової війни, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини.
     Відзначати День памʼяті та примирення 8 травня – європейська традиція вшанування  памʼяті про Другу світову війні. Це означає, що ми беремо до уваги всі аспекти війни, акцентуємо на її людському вимірі та завданих стражданнях.
09.05День ЄвропиУсвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, в Україні День Європи, буде відзначатися щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу
14.05День матеріДень матері в Україні офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня. У 2023 році День матері в Україні припадає на неділю, 14 травня. В деяких країнах світу його можуть відзначати 13 травня.
    Історія свята сягає корінням у початок 20 століття. У 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Її старання увінчалися успіхом — у 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято.
15.05Міжнародний день сім’ї     У  1989 році Асамблея ООН проголосила 1994 рік  Міжнародним роком сім’ї. Запровадження свята було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним становищем родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає. А 20.09.1993 року відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН було запроваджено Міжнародний день сім’ї, який відзначається щороку 15 травня. На думку екс-Генерального секретаря ООН  Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї – єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.
      У колі постійної уваги мережі центрів соціальних служб завжди була сім’я, яка опинилась у складних життєвих обставинах, серед них сім’ї ВПО, учасників бойових дій,  сім’ї, де є діти з інвалідністю, з проблемами залежностей, насильства, соціально небезпечними хворобами та ін. Протягом минулого року 25 181 сім’я мешканців Києва була охоплена соціальними послугами мережі центрів соціальних служб  столиці.
18.05День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народуВ Україні, а також інших країнах світу до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу заплановано низку заходів.
Депортація кримських татар із Криму відбувалася впродовж 18–20 травня 1944
року. За два дні з півострова радянські силовики насильно переселили до 194 тисяч
осіб. У листопаді 2015 року Верховна Рада визнала депортацію геноцидом
кримськотатарського народу і встановила 18 травня днем пам’яті жертв геноциду.
20.05Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДуВперше акція, присвячена  дню пам’яті померлих від СНІД була проведена в американському місті Сан – Франциско в 1983 році. Організаторами акції стали люди, яких проблема ВІЛ торкнулась особисто. Відтоді в багатьох країнах світу кожної третьої неділі травня стали традиційно відзначати цей день.
КВІЛТ. Пам’ятна полотнина про близьких людей, які померли від ВІЛ, є одним з атрибутів  дня. Слово «quilt» у перекладі з англійської мови означає «клаптева ковдра». За давніми традиціями, ковдру з різнобарвних лоскутів матерії шили всією родиною, разом їз сусідами, знайомими як знак доброзичливості та взаємопорозуміння. Перший КВІЛТ був зшитий у 1987 році  Клив Джонс із Сан – Франциско в пам’ять про померлого від хвороб зумовлених ВІЛ,  друга, передаючи і гіркоту втрати, і  любов до померлого, протест проти бездіяльності американського уряду.
Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оціночними даними, на початок 2022 року в Україні проживало 244 877  людей в ВІЛ (понад 40 тисяч з них – на непідконтрольних Україні територіях). За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України у квітні 2023 року в Україні офіційно зареєстровано 878 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 223 пацієнтів діагностовано СНІД, а 99 людей померли від СНІДу.
     Київський міський центр соціальних служб в 2023 році проводить Модульний курс навчання для надавачів соціальних послуг районних центрів соціальних служб, представників профільних державних установ та  неурядових організацій щодо роботи з родинами/особами з проблемами соціально небезпечних захворювань (ВІЛ- інфекція, туберкульоз, вірусні гепатити В, С, Д).
28.05День КиєваІсторія заснування Києва здавна оповита легендами, точна дата заснування не відома. Але історики вважають, що місто було засновано приблизно у V-VI столітті. Датою заснування столиці заведено вважати 482 рік. Її обрали, відштовхуючись від першої згадки про місто, що з’явилася у літописі 882 року. За  цією теорією, у 2023  Києву виповнюється 1541 рік.
  За ці роки був і шалений злет, і занепад, але місто завжди  відроджувалось, поставало з руїн і знову розцвітало. Саме за таку стійкість кияни і люблять своє місто!
Червень
01.06Міжнародний день захисту дітейМіжнародний день захисту дітей був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
    Відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року №568/98 в Україні встановлено відзначати День захисту дітей щорічно 1 червня.
    Також саме 1 червня відзначається Всесвітній день батьків. Рішення про відзначення було проголошене на 66-й сесії Генеральної Асамблеї ООН восени 2012 року. І вже з наступного року Всесвітній день батьків, на честь тат і мам в усьому світі, відзначався  в перший день літа, 1 червня, разом із Днем дітей.
04.06Міжнародний день безневинних дітей – жерств агресіїВ усьому світі 4 червня відзначається, як Міжнародний день безневинних
дітей – жертв агресії, відповідно до постанови Генеральної асамблеї ООН від
19 серпня 1982 року.
Верховною Радою України від 1 червня 2021 постановлено щорічно
відзначати 4 червня, як державний День вшанування пам’яті дітей, які
загинули внаслідок збройної агресії росії проти України.
Від самого початку війни на Сході, з 2014 року гинули, зникали безвісти,
отримували поранення та безліч травм беззахисні українські діти. Через
повномасштабну агресію з боку росії з 2022 року, наші діти знов були
змушені відчути ці страждання та на жаль їх кількість стала все більшою і
більшою.
18.06День батька Вперше День Батька відзначили 19 червня 1910 року у США. Згодом цей день набув статусу національного свята не тільки у Сполучених Штатах Америки (з 1966 року) але і в багатьох країнах світу, де декларується повага до сім`ї і батьківства, як її складової.
    Про необхідність відзначення Дня Батька в Україні першими заговорили жіночі організації у 2000 році, коли впроваджували святкування Дня Матері. А з 2006 року ГО “Міжнародний Центр Батьківства” розпочав громадську ініціативу по запровадженню цього дня на державному рівні.
    18 травня 2019 року Президент України підписав Указ, яким установив святкування Дня батька в Україні, щороку у третю неділю червня.
28.06День Конституції УкраїниПрийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
   Діюча Конституція України складається з Преамбули, 15 розділів, 161 статті.   Процес підготовки Конституції України затягнувся на шість років – з 1990 по 1996 рік.
   Засідання Верховної ради щодо прийняття Основного Закону тривало цілу добу. Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня — загалом безперервно 23 години. Прийняття Конституції  сталося на п’ятий рік після проголошення незалежності.
Липень

08.07День Родини
в Україні
Це відносно молоде свято відзначається в нашій країні з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 “Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят” був підписаний 30 грудня 2011 року. Київський міський центр соціальних служб щиро вітає з Днем родини! Нехай родина завжди буде міцною скелею, захистом від негараздів та підтримкою у будь-якій складній ситуації. Любові, миру та благополуччя вашим родинам! Нагадуємо, ми здійснюємо постійний пошук та навчання людей, які готові доглядати за дітьми, що потребують захисту. Дізнайтеся детальну інформацію: Київський міський центр соціальних служб: 456-13-24 або Служба у справах дітей та сім’ї КМДА: 484-05-25.
28.07Всесвітній день
боротьби з гепатитами
Відзначення дня було ініційовано у 2008 році Світовим Альянсом з проблем гепатиту. Статистика невблаганна-кожна 12 та людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або С. Ця статистика перевищує за кількістю ВІЛ-інфікованих або хворих на рак, проте рівень обізнаності людей про гепатити є вкрай низьким. При своєчасній діагностиці та лікуванні з цією хворобою можна успішно боротися та жити. Будьте сучасною людиною, яка не боїться звертатись до медичних установ та соціальних структур, щоб більше дізнатися про це соціально небезпечне захворювання. Для діагностики Вам треба звернутися до сімейного лікаря, який направить на якісну діагностику, та в разі виявлення позитивного результату до лікарів-інфекціоністів. До Ваших послуг безкоштовні консультації спеціалістів ГО «bcd»,що представляють спільноту людей, які вилікувалися від гепатитів: 073-044-73-44. Спеціалісти мережі Центрів соціальних служб столиці можуть Вам надати інформацію про підписання декларації з сімейним лікарем, про організації та установи, що працюють з людьми, які лікуються від гепатиту. За медичними консультаціями рекомендуємо звертатись крім сімейних лікарів до спеціалістів відділення вірусних гепатитів КНП «КМКЛ №5» за телефоном: 409-20-69, щодня, крім суботи та неділі, з 12.00 до 15.00. за адресою: вул. Відпочинку, 11, консультує Єгорова Тетяна Андріївна. Пройти експрес-тестування можна і в приміщенні Київського міського центру (вул. О. Довженка, 2) в Центрі «Право на здоров’я».
28.07День Української
Державності
У 2022 році уперше відзначатиметься День Української Державності, законодавчо започаткований у червні 2022 року. Увести нове свято запропонував Президент Володимир Зеленський. За його словами, «точка відліку» української державності ― заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься 28 липня ― у день хрещення Київської Русі. Це свято звертає увагу на те, що Українській державності не 30, а понад тисяча років. Урочисті заходи відбулися по всьому м. Києву. Більше : https://kyivcity.gov.ua/news/News_28_lipnya_kiv_upershe_vidznachit_den_ukransko_derzhavnosti/. Київський міський центр соціальних служб працює на засадах гуманізму, професійності, довіри та захисту інтересів отримувачів послуг мережі Центрів соціальних служб столиці. Україна- це люди! Люди-понад усе! 28 липня в усіх районах міста відбулися урочисті церемонії підняття Державного прапора України, покладання квітів до пам’ятників і пам’ятних знаків, місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України, загиблих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та учасників заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії рф на території України. Відзначення Дня Української Державності у Києві не обмежиться одним днем: протягом усього року в місті проводитимуть відповідні культурно-мистецькі та інформаційно-просвітницькі акції. Зокрема, в освітніх закладах організують спортивні та національно-патріотичні заходи, присвячені історичним подіям і видатним діячам українського державотворення. Так само протягом року міська влада сприятиме реалізації громадських ініціатив, спрямованих на зміцнення національної єдності, консолідацію суспільства, розвиток міжнародних зв’язків, поширення інформації і знань про Україну, утвердження її позитивного іміджу у світі.
30.07Всесвітній день
протидії торгівлі
людьми
Війна росії проти України через велику кількість біженців призвела до зростання небезпеки торгівлі людьми. Випадки, пов’язані з торгівлею людьми, складно ідентифікувати під час масового переміщення людей, саме в такий ситуації торговці людьми готові скористатися вразливістю тих, хто змушений покинути свої домівки. Також треба звернути увагу на зростання випадків роз’єднання сімей, появу дітей, які переміщуються без супроводу, а також імовірність випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців, і загалом постраждалого від війни населення призводять до зростання ризиків потрапляння українців у ситуацію торгівлі людьми як в Україні, так і за її межами. З 1991 по 2021 року від торгівлі людьми постраждали 300 тис. українців. У світі від 20 до 40 млн. потерпають від рабства. Центри соціальних служб здійснюють інформування та заходи з профілактики торгівлі людьми. Що потрібно знати, щоб не попасти в ситуацію торгівлі людьми: Нікому і ніколи не довіряйте Ваші документи, що засвідчують Вашу особу. Зробіть копії всіх важливих документів (віза, закордонний паспорт та національний паспорт, страховий поліс, контракт, запрошення, тощо) та зберігайте їх у конкретному місці окремо від оригіналів. Один екземпляр копій всіх документів, а також нещодавно зроблену фотографію й контактну інформацію залиште своїм родичам. Перевірте достовірність інформації про майбутню роботу та умови проживання за кордоном. Ознайомтесь з правилами для працівників та мігрантів у країні, до якої подорожуєте Заздалегідь подбайте про безпечне і надійне місце проживання у країні, до якої прямуєте , а також у країнах транзиту Запишіть контактну інформацію організацій, які можуть надати допомогу за кордоном (правоохоронні структури, консульства України, громадські організації, церкви) Підписуйте лише документи, складені зрозумілою для Вас мовою. За підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) щоденно з 08:00 до 20:00 працює Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, у тому числі щодо безпечного виїзду за кордон: 0-800-505-501 та 527.
Серпень
12.08Міжнародний
день молоді
    Цьогоріч Україна відзначатиме цей день вперше разом з усім світом в Міжнародний день молоді. Наразі День молоді — свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові
і романтики.
    Відтепер, з 1 січня 2022 року, День молоді в Україні щороку буде відзначатися 12 серпня, у відповідності з указом Президента України. В Україні 26 червня 2022 року відзначимо День
молодіжних і дитячих ромадських організацій України.
     Більше детально можна перглянути за посиланням
https://kmcss.kyiv.ua/2022/08/12/12-серпня-міжнародний-день-молоді/

24.08День Незалежності УкраїниДень Незалежності України — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі. Дата відзначається відповідно до Постанови Верховної Ради України від  5  червня 1992 року.
    24 серпня відбулося відновлення української незалежності. Зараз ми виборюємо її усі разом. Ми єдині! Ми вільні! Усі працюємо заради перемоги на своєму фронті! Працюємо заради Незалежності! 
 
29.08День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет УкраїниДень пам’яті Захисників  та Захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України — пам’ятний день в Україні, який відзначають 29 серпня. Вшановуються військовослужбовці і учасники добровольчих формувань, які загинули, відстоюючи Незалежність України.
     24 серпня 2019 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про затвердження пам’ятного дня. Дата приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі — дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року.
      Підтримка ветеранів, військовослужбовців та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих Захисників та Захисниць, зниклих  безвісти за особливих обставин чи перебуваючих в полоні є одним з провідних напрямів діяльності мережі Центри соціальних служб столиці.
    Пам’ятаємо загиблих! Шануємо та пишаємось ними!
Вересень
01.09День знаньЩиро вітаємо з 1 вересня – Днем знань! В цей день школярі та студенти, вчителі та викладачі розпочали новий навчальний рік. Наразі війна розкидала усіх по різним містам та країнам. Але зараз сповнені очікувань та хвилювань вони приступають до навчання у м. Києві,… у Львові,.. та в далекому  містечку Санта-Тереза-ді-Ріва (Італія), де зараз перебувають вихованці дитячого будинку сімейного типу (ДБСТ) родини Басараб.
05.09Міжнародний день благодійництваСьогодні у суспільстві відбувається перегляд поглядів на важливі дати. Виклики та випробування життя дали можливість зробити переоцінку всьому. Київський міський центр соціальних служб у воєнний час знайшов нових партнерів, а також ще більше «полюбив» «старих» друзів – партнерів по соціальній роботі, для яких для благодійництво стало місією. Ніколи не втомимося казати слова вдячності, адже вони лунають і від тисячі сімей столиці – отримувачів послуг мережі Центрів соціальних служб м. Києва, які вже получили довгоочікувані підтримку.
21.09Міжнародний день миру25 років тому Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.
В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Презедента України № 100 від 5 лютого 2002 року. Зараз для тема Миру для нас актуальна та болюча як ніколи…
23.09Міжнародний день жестових мовУ цей Міжнародний день жестових мов Всесвітня федерація людей з порушенням слуху відзначає спільні зусилля – спільнот глухих, урядів і представників громадянського суспільства – визнавати та просувати різні національні жестові мови в усьому світі. В 2022 році буде підписана декларація про підтримку жестових мов як важливого права людини для людей з порушенням слуху!
28.09Міжнародний день загального доступу до інформації    Відповідна резолюція затверджена на засіданні Генеральної Асамблеї ООН 15 жовтня 2019 р. У резолюції наголошується, що право кожного на пошук, отримання та поширення інформації гарантується статтею 19 Загальної декларації прав людини.
     Цей день став символічним, оскільки привертає увагу світу до проблем поширення інформації як елементу забезпечення сталого розвитку. Інформація – невід’ємна складова існування сучасного демократичного суспільства.
    В Україні право на інформацію гарантоване статтями 34, 50 Конституції України, Законами України “Про інформацію”, “Про доступ до публічної інформації”.
30.09День усиновленняСвято встановлено в Україні «…ураховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення…» згідно з Указом Президента України «Про День усиновлення» від 27 листопада 2008 року № 1088/2008. Про встановлення свята було оголошено на Всеукраїнському форумі усиновлювачів, який проходив 27 листопада 2008 року в Києві.
Жовтень
01.10Міжнародний день людей похилого вікуЦей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до поважної частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.
У цей день світ говорить про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них сприятливих умов життя, про невирішене у цій сфері. Турбота про громадян похилого віку необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків.
03.10Всесвітній день тверезості і боротьби з алкоголізмомМета цього дня нагадати кожному, що безпечної дози алкоголю не існує та що здоровий спосіб життя – це найкраща протидія проявам алкоголізму.

Кожного дня на базі Київського міського центру соціальних служб щодня працюють групи анонімних алкоголіків. Аноні‌мні Алкого‌ліки — це співтовариство чоловіків і жінок, які діляться один з одним своїм досвідом, силою і надією з метою вирішити їхню спільну проблему й допомогти іншим одужати від алкоголізму.
05.10День працівників освітиДень працівників освіти (офіційно), або День учителя, — професійне свято працівників освіти України.
День Вчителя в Україні відзначається в День працівників освіти. Його святкують щорічно в першу неділю жовтня згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року. У 2022 році День вчителя припадає на 2 жовтня. Існує також Всесвітній день учителів — свято, запроваджене ЮНЕСКО, яке відзначають 5 жовтня.
10.10Всесвітній день психічного здоров’яВсесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що «немає здоров’я без психічного здоров’я» та визначає його як «стан добробуту, в якому людина здатна реалізовувати свій потенціал, долати щоденні стреси, ефективно й плідно працювати та робити внесок в життя своєї спільноти».
14.10День захисників та захисниць УкраїниДень захисників і захисниць України відзначається 14 жовтня (водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва). Започаткований 14 жовтня 2014 року президентським указом із назвою «День захисника України». 14 липня 2021 року Верховна Рада перейменувала на «День захисників і захисниць України».
Листопад
06.11День працівника соціальної сфери УкраїниВ основі роботи працівників соціальної сфери на будь-якому рівні завжди була людяність, був професіоналізм, відданість своїй справі. Бо по-іншому тут не можна.
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників системи органів праці та соціальної політики…» згідно з Указом Президента України «Про День працівника соціальної сфери України” від 13.04.1999 №374/99.
Зі спогадів очевидців: “Саме Державний центр соціальних служб порушив клопотання про започаткування Дня працівників соціальної сфери! Вже потім Місоцполітики підтримало це подання!
Чому саме у листопаді відзначаємо цей день? Да тому, що наша Державна соціальна служба була створена 16 листопада 1997р”.
16.11Міжнародний день толерантності   Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.
     16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість. Тепер відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/51/95.
17.11Міжнародний дінь відмови від куріння (третій четвер місяця)Цей День – прекрасна можливість для тих, хто курить, дізнатися – чому і наскільки просто залишити це. Куріння вбиває половину тих, хто його вживає.
З 11 липня 2022 року заборонено курити у визначених громадських місцях усі тютюнові вироби включно з пристроями для нагрівання тютюну, які до цього жодним чином не регулювалися законом.
20.11Всесвітній день дитиниСаме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.
Як зазначається в документі, кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство.Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства.
21.11День Гідності та СвободиВ Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи. Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії -Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Грудень:
01.12Всесвітній день солідарності з людьми з ВІЛ/СНІДомВ 1988 році Організація Об’єднаних Націй офіційно оголосила 1 грудня Всесвітнім Днем боротьби зі СНІД. В цей день висловлюється солідарність з людьми, яких торкнулася проблема безпосередньо, привертається увага громадськості до питань об’єднання зусиль людства  у протидії поширенню епідемії, в тому числі і в наш воєнний час випробувань на міцність та взаємодію. На сьогоднішній день, з діагнозом «ВІЛ» у світі живуть 44 млн. 105 000 людей; тільки в 2022 році від хвороб, зумовлених ВІЛ, померли 1 481 400 осіб. Такі наслідки епідемії мають замислитись над  розвитком програм соціальної профілактики, соціальної підтримки та допомоги людям, які живуть з ВІЛ та членам їхніх родин.
03.12Міжнародний день людей з інвалідністюЩорічне відзначення 3 грудня Міжнародного дня людей з інвалідністю (IDPD) було проголошено в 1992 році резолюцією 47/3 Генеральної Асамблеї ООН. Відзначення Дня має на меті сприяти розумінню проблем інвалідності та мобілізувати підтримку гідності, прав і благополуччя людей з інвалідністю.
У 2022 році всесвітнє відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю буде зосереджено навколо головної теми інновацій та трансформаційних рішень для інклюзивного розвитку
05.12Міжнародний день волонтера5 грудня- Міжнародний день волонтерів, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році. Міжнародний день волонтерів на сьогодні відзначається в усьому світі з тисячами волонтерів, які беруть участь в широкому колі волонтерських ініціатив.
Проте зараз в Україні волонерський рух набув особливого значення і став міцною опорою, символом незламності нашої країни. А ще в далекі 90 ті Соціальна служба столиці стала ініціатором волонтерського руху молодих, завзятих, готових творити добро за покликом серця.
10.12День прав людиниЗ 10 грудня 1950 року за ініціативою Генеральної Асамблеєї Організації Об’єднаних Націй щороку відзначається День прав людини. Дата знаменувала річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. Декларацію ратифікувала більшість держав світу, в т. ч. Україна. Блакитний голуб на білому фоні- логотип прав людини, який був оприлюднений в Нью-Йорку 23 вересня 2011 року.
   Загальна декларація прав людини – перший міжнародно-правовий документ, що проголосив основні права і свободи людини. Основні права людини – гарантована законом мира свободи (можливостi) особи, якавідповідно до досягнутого рівня еволюції людства в змозі забезпечити її існування і розвиток та закріплена у вигляді мiжнародного стандарту як загальна i рiвнa для усіх людей.
31.12Новий рік