Головна > Без рубрики > Інформація від партнерів: в Україні запустили кампанію з протидії торгівлі людьми «Наука убезпечити себе»

Інформація від партнерів: в Україні запустили кампанію з протидії торгівлі людьми «Наука убезпечити себе»

Громадська організація STEM is FEM, що була створена за ініціативи засновника технологічної компанії Roosh Сергія Токарєва, запустила інформаційну кампанію «Наука убезпечити себе» для того, щоб захистити українців від торгівлі людьми. Протягом тижня організатори та експерти будуть розповідати в медіа, соцмережах та на сайті, де може критися небезпека та як від неї врятуватися. Проєкт приурочений до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, який відзначається 30 липня.

За словами організаторів, проблема торгівлі людьми наразі дуже актуальна для українців. Згідно з даними Міжнародної організації з міграції, з 1991 до 2021 рік від неї постраждали понад 300 тисяч громадян України. Загалом у світі налічується від 20 до 40 млн людей, що знаходяться у рабстві.

Наразі ж для українців ця проблема стала ще актуальнішою, адже багато хто втратив роботу, домівку, залишився без засобів для існування, понад 9 млн українців були змушені виїхати за межі країни. Цим становищем можуть скористатися торгівці людьми.

Попри те, що проблема настільки поширена, 56% українців та українок впевнені, що вони ніколи не постраждають від торгівлі людьми. Але, водночас, кожен четвертий готовий нелегально перетнути кордон, віддати паспорт роботодавцеві чи працювати в замкнених приміщеннях заради нібито прибуткової справи.

«Ці люди потенційно можуть втрапити в пастку рабства. Насправді у зоні ризику може опинитися фактично кожен – жінки, чоловіки, діти будь-якого соціального статусу та віку. При цьому жінки та діти, особливо дівчатка, становлять переважну більшість постраждалих. Особливо часто їх втягують в сексуальну експлуатацію. Оскільки авдиторія STEM is FEM – це молоді дівчата, ми вирішили, що для них ця кампанія буде надзвичайно корисною,» – розповідає Дар’я Бичкова організаторка арт-кампанії «Наука – це вона», проєктна менеджерка STEM is FEM, координаторка кампанії «Наука убезпечити себе».

Як додає Дар’я, щоб убезпечити себе від торгівлі людьми, найголовніше – не довіряти незнайомцям, не віддавати свої документи та відмовлятись від будь-яких пропозицій роботи або проживання, якщо вони здаються підозрілими або аж занадто добрими.

З іншими порадами та інформацією з протидії торгівлі людьми можна ознайомитись на сайті, який став можливим завдяки проєкту STEM is FEM, що виконує ГО “СТЕМ ІС ФЕМ” за підтримки Українського Жіночого Фонду. Також за розвитком ініціативи можна в соцмережах STEM is FEM (Instagram та Facebook).

Інформаційну кампанію «Наука убезпечити себе» організувала ГО STEM is FEM за підтримки Українського Жіночого Фонду, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, Міністерства соціальної політики України та ГО “Ла Страда-Україна”. STEM is FEM – це благодійний проєкт, що був створений за ініціативи засновника технологічної компанії Roosh Сергія Токарєва. Проєкт займається популяризацією STEM-спеціальностей серед українських дівчат, а також бореться із гендерними упередженнями та стереотипами.