Головна > Фестиваль “Повіримо у себе”

Фестиваль “Повіримо у себе”

19 грудня відбулося підведення підсумків 31- го ювілейного Київського міського фестивалю творчості «Повіримо у себе». Захід проходив у приміщенні ТРЦ Skymall «Кінопарк».
Організатор фестивалю творчості Київський міський центр соціальних служб за підтримки Департаменту соціальної політики КМДА , Департаменту культури КМДА , Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів , Київського Палацу дітей та юнацтва, КМЦ Родинний Дім, київського офісу ГО “Німецько- український форум”, БО Надія і житло для дітей за сприяння Служба у справах дітей та сім’ї КМДА.
Відкриваючи церемонію нагородження директорка Київського міського центру соціальних служб Ярослава Колобова привітала усіх зі святами та порадила на майбутє учасникам придивитися до себе, спробувати свої творчі таланти і в інших номінаціях, адже “Ми живемо тут і зараз”.
У фестивалі взяла участь 581 обдарована людина з інвалідністю, яка проживає або до 24 лютого 2022 року проживала у м. Києві. Учасники демонстрували свої таланти та можливості у 11 номінаціях, що об’єднані у 4 творчі напрями: «Прикладне мистецтво», «Літературна творчість», «Сучасні технології», «Сценічні жанри» (нагородження за останнім напрямом буде 29 грудня).
Серед нововведень Фестивалю можливість розширення вікової категорії учасників. Цьогорічні роботи учасників пронизані патріотизмом та яскравим пошуком національної ідентичності.
31- ий Фестиваль вперше проходив виключно в онлайн форматі, проте нагородження 81 переможця відбулося в теплій дружній атмосфері за участі соціальних працівників, членів сімей учасників, волонтерів. Наприкінці зустрічі відбувся сімейний кіноперегляд фільму «Пригоди св. Миколая». Перед переглядом святкового кіно на великому екрані переможці подивилися ролик з робіт-переможців фестивалю, які усі охочі можуть побачити на ютюб каналі
https://youtube.com/@user-yy7ty2fr5n
Окрім цього під час нагородження тривала виставка творчих робіт учасників номінації «Прикладне мистецтво», які стали результатом 7 майстер-класів від професійних митців, що проходили в рамках Фестивалю. Відвідувачі ТРЦ з цікавістю долучились до перегляду робіт, жваво фотографували їх та долучились до церемонії нагородження переможців.
Фестиваль – є яскравим інструментом для створення нових форм, внесення позитивних змін у суспільну свідомість. Більше про 31- й фестиваль: Фестиваль творчості “Повіримо у себе”, https://instagram.com/festival_social_kyiv.
Спонсорами та добрими друзями фестивалю стали- Ігромаг – Світ Настільних Ігор , ВГО ВЛУЖ Всеукраїнська Ліга Українських Жінок , ТРЦ «SkyMall» та Йорг Дрешер.
Висловлюємо щиру вдячність за підтримку творчості учасників фестивалю!

Інформація про фестиваль

Пишаємося учасниками, які долучились до Фестивалю творчості «Повіримо у себе» 2022 року!

     У минулому році ми як організатори шукали нові формати, хвилювались за його проведення, проте фестиваль вдався. Підсумки підведені, нагороди знайшли своїх “героїв”. Вдячні усім за участь та підтримку!

   У 2022 році учасниками стали 581 особи, які проживають у м. Києві, а також ті, які перебувають у тимчасовій евакуації в інших містах України та закордоном.

  Протягом років  фестиваль дає можливість шукати та розкривати таланти людей з інвалідністю, сприяє інклюзії та змінює свідомість.   За свою тридцятирічну історію Фестиваль міцно увійшов у ДНК мережі Центрів соціальних служб столиці.

Творчі роботи учасників фестивалю у напрямку «Сценічні жанри»:

Творчі роботи учасників фестивалю у номінації «Фото»: https://www.facebook.com/media/set?vanity=festivalpovervsebiya&set=a.9404654156226514

Літературний вечір 2022 року у Київському палаці дітей та юнацтва: https://www.youtube.com/watch?v=3_URsWpNujY&t=1799s

Роботи переможців 2022 року у напрямі «Прикладне мистецтво»: https://www.youtube.com/watch?v=OLJKkLgrQJ0

Творчі роботи учасників майстер-класів з малювання  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.9361458723879391&type=3

ми є в інстаграм: https://instagram.com/festival_social_kyiv?igshid=MjkzY2Y1YTY=

    Переглядаємо роботи учасників, згадуємо найкращі його моменти, насолоджуємося творчістю! А ми розпочинаємо підготовку  Фестивалю -2023.

Зроби крок «До Щастя» – Повір у себе!

6 жовтня, під час прем’єри фільму «До Щастя» працівники та волонтери Київського міського центру соціальних служб презентували 30-й фестиваль творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повіримо у себе». Переглянутий фільм спонукав замислитись про важливе, адже Щастя-це любов, самореалізація, гідне життя, творчість. Нагадуємо: реєстрація на участь у фестивалі триває до 11 жовтня за посиланням http://www.povirymo-v-sebe.tilda.ws/. Долучайся! Повір у себе! Розкрий свій талант! Крокуй до свого «Щастя»!

Умови проведення фестивалю та вимоги до кожної з номінацій описані у Положенні «Про проведення Фестивалю творчості «Повіримо у себе».

Положення про проведення XXX ювілейного Київського міського фестивалютворчості дітей та молоді з інвалідністю “Повіримо у себе”

Про вимоги до номерів/робіт можете дізнатись за посиланням: Умови до номерів/робіт

Згода на участь у XХX ювілейному Київському міському фестивалі творчості дітей та молоді з інвалідністю «Повіримо у себе»

Волонтери КМЦ під час презентації.Фестиваль запрошує!Презентацію фестивалю відвідали студенти ВМУРЛ «Україна», молодь з інвалідністю, їх батьки та інПрацівники КМЦ презентують фестиваль «Повіримо у себе»

Попереду найцікавіше: підготовка до виступів, хвилювання, радість перемоги, очікування та сподівання, нові зустрічі. Все цьогоріч знов чекає на учасників та організаторів!

До зустрічі, друзі! Фестиваль «Повіримо у себе» стукає у двері! Відчиняйте!

«Фестиваль змінював та формував мене як творчу особистість, допомагав розкрити таланти, давав можливість спробувати себе у різних жанрах, зрозуміти, що я можу та вмію» – зазначає Леся Сакало, багаторічна учасниця фестивалю, переможець загальноміського конкурсу «Кращий молодий соціальний працівник м. Києва» -2016.

     3 грудня у приміщенні концертно-танцювального залу «Ровесник» відбулася церемонія нагородження переможців 30- го ювілейного Київського міського фестивалю творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повіримо у себе». На захід завітали заступник голови КМДА Марина Хонда та Голова постійної комісії Київради Марина Порошенко, які привітали і підтримали учасників фестивалю. Від організаторів фестивалю Марина Хонда та Марина  Порошенко отримали почесне звання «Амбасадор фестивалю».

    А організаторами цьогорічного фестивалю творчості виступили Київський міський центр соціальних служб за участі Департаменту культури КМДА, Департаменту молоді та спорту КМДА, Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів, Київського міського палацу ветеранів, управлінь соціального захисту РДА та  за сприяння Служби у справах сім’ї та дітей КМДА.

      150 переможців фестивалю отримали унікальну можливість поспілкуватися з членами журі, почесними та зірковими гостями, серед яких Леся Горова, Народна артистка України, член Національної спілки композиторів України, автор і виконавиця власних творів, викладач Київської дитячої Академії мистецтв;Алла Горбунова, культурологиня, мистецтвознавець, голова правління та творчий керівник Міжнародного Благодійного Фонду «Соняшник»; учасники поп-гурту «Зорептах»,що подарували пісню-гімн фестивалю «Повір у себе».

Серед подарунків, які отримав кожен лауреат: диплом, статуетка,  футболка, іграшка, а далі призи  розподілялися відповідно до індивідуальних та творчих особливостей учасників. За подарунки висловлюємо вдячність партнерам та друзям фестивалю: «Юнілевер Україна», ТМ «Майський», компанії «Ромстрой МЧС», Благодійному фонду родини Жебрівських, Лізинговій компанії ЕСКА КАПІТАЛ, «Фонду Східна Європа», БФ «Зростай в родині».

      Разом з тим справжнім подарунком стала можливість побувати на святі, поспілкуватися, отримати відео вітання від Марії Бурмаки- Народної артистки України; Тоні Матвієнко – Заслуженої артистки України; Ольги Юнакової-української співачки та в минулому гості фестивалю; Ілони Слуговіної- в минулому учасниці та члену журі фестивалю, п’ятиразової чемпіонки світу та шестиразової чемпіонка Європи з танців на візку  та ін.;та подивитися концерт із виступом Лесі Горової, гурту «Зорептах», Лесі Сакало, Наталії Меєдінової та ін.

       Наразі Фестиваль є відкритим соціокультурним адаптаційним заходом для дітей та молоді з інвалідністю міста Києва та проводиться на засадах рівноправності всіх учасників та ставить за мету створити умови для всебічного розвитку кожного учасника, реалізації творчих здібностей і талантів, надання можливості талановитим дітям з інвалідністю презентувати власну творчість широкому колу глядачів територіальної громади столиці. З 2020 року фестиваль перейшов також у частковий он-лайн формат, тож це розширило аудиторію та наблизило можливості участі.

      Творчий доробок фестивалю-2021, що тривав  з вересня по грудень: близько 1000 учасників у 4 напрямах; 70 творчих робіт за напрямом «Сучасні технології», 9 у «Літературній творчості» та 96 творчих номерів напряму «Сценічні жанри». До конкурсного відбору творчих робіт напряму «Прикладне мистецтво» цьогоріч прийнято 420 роботи у 10 підномінаціях напряму. Кращі роботи будуть експонуватися з 16 грудня у Муніципальній галереї мистецтв (вул. Т. Драйзера, 6).

       Трансляцією церемонії нагородження учасників фестивалю можна спостерігати посиланнями: www.facebook.com/festivalpovervsebiya та на youtube.com/channel/UChTfVUlgasR0w-OwlzV0x4w/video (трансляція супроводжується жестовою мовою).

Вітання від заступника голови КМДА Марини ХондиГолова Постійної комісії Київради Марина Порошенко під час заходуВиступ Олесі Сакало, багаторічній учасниці фестивалю, переможця загальноміського конкурсу «Кращий молодий соціальний працівник м. Києва» -2016Щасливі миті отримання подарунківВ ході спілкування з Лесею ГоровоюВідеовітання від зірок естради учасникам фестивалю

 
 
 
 
   
   

Гортаючи історичні сторінки фестивалю

      Згадуючи скільки всього пережито протягом 30- ти фестивалів, в пам’яті спливають найбільш яскраві спогади: Отже, на початку 1993 року було створено Фестиваль творчості «Повір у себе»,  і  він мав формат виїзного заходу: протягом 5 днів учасники мали можливість продемонструвати свої творчі здібності, подружитись, а батьки – отримали соціальну підтримку та розуміння як серед спеціалістів так і в колі однодумців.  За сприянням Спілки дитячих та юнацьких організацій (СПОК) міста Києва, Управління молоді КМДА у заході взяли участь 100 дітей з інвалідністю з інтернатів та товариства дітей-інвалідів «Церебрал». Вони стали першими, а згодом і постійними учасниками фестивалю.

      З 1995 року і по теперішній час до організації проведення фестивалю долучилася Соціальна служба для молоді КМДА, згодом перейменована у Київський міський центр соціальних служб. Фестиваль став візитівкою столиці. У 1996 році ініційовано волонтерських рух Фестивалю під девізом «Разом заради розвитку!».

       В деякі роки відбувалася зміна формату Фестивалю: він міг проводитися (як у 2002 році) 2 рази (на початку року та в кінці), також певний час фестиваль було перейменовано в «Барви надій». З 2002 року до оцінки учасників конкурсу долучаються професійні члени журі (за номінаціями) та проходять районні тури фестивалю.  Поступово  рамках Фестивалю  була запроваджена практика проведення круглих столів: круглий стіл з Головою КМДА О. Омельченко (2007 р.),  «Конвенція ООН про права інвалідів очима дітей: ми хочемо жити в місті, дружньому для дітей та молоді» (2012 р.), «Ми не проблема – ми ресурс» (2014р.), «Від творчості до професії» (2015р.) та форумів: «Форум успішних людей» (2016 р.), «Незалежне життя» у Олімпійському (2017 р.);  у 2011 році відбувся телеміст з Італією.

      В рамках фестивалю тривають інформаційно-просвітницькі заходи та зустрічі, спрямовані на впровадження ідеї інклюзивного суспільства. Серед надважливих завдань Фестивалю – зміна ставлення суспільства до людей з інвалідністю. І можна впевнено зазначити, що в том числі і завдяки Фестивалю, такі зміни  відбулись.  

      Протягом багатьох років завдяки Фестивалю тисячі дітей та молоді наділених талантом та здібностями змогли показати себе, свої можливості, розкритися і отримати шанс на краще майбутнє.

      В якості гостей за роки проведення на Фестиваль завітала ціла плеяда талановитих митців України: Народна артистка України Ірина Білик; український музикант, лідер гурту «Океан Ельзи», композитор, автор пісень, Заслужений артист України Святослав Вакарчук; Народна артистка України Ніна Матвієнко,  продюсер та Народна артистка України Наталія Могілевська; український співак, композитор, поет, письменник, телеведучий, продюсер, актор, лідер гурту «Скрябін» Кузьма Скрябін та інші. Добрими друзями та символами Фестивалю в різні періоди  стали талановиті виконавці: група «Іграшки»,  актор театру і кіно, режисер, артист Київського академічного театру «Колесо» Анатолій  Суханов; співак, композитор, Народний артист України Олег Марцинківський; співачка Аліна Гросу; директор конкурсу „Міс Україна-Всесвіт” Ганна Філімонова; Народна артистка України  Алла Попова; переможці конкурсу „Голос країни”  Іван  Ганзера, Антон Копитін;  співачка Катя Чіллі;«Студія танцю балету «А-6»;лауреати (І місце) фестивалю «Мости Парижу»-2013, Франція, лауреати фестивалю «Морська мушля»-2012, Болгарія, гран-прі фестивалю Ядран Стаф-2009 (Хорватія) дитячий оркестр «Арт-експромт».

      З 2007 року ідейним натхненником Фестивалю була методист Київського міського центру соціальних служб Лариса Іванівна Остролуцька, яка сформувала  команду небайдужих це – і колективи районних центрів соціально-психологічної реабілітації, активісти та  друзі з громадського сектора та  батьки. Останні 15 років до цієї команди долучився Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів, що дало поштовх для розкриття талантів учасників на новому, більш професійному рівні.

         Приєднуйтесь, можливо хтось теж має приємні спогади про Фестиваль.

Гортаючи фотоальбом фестивалю «Повіримо у себе»: «зірки» крізь роки

     Згадуючи скільки всього пережито протягом 30- ти фестивалів, в пам’яті спливають найбільш яскраві спогади, а серед них зустріч із зірками естради та мистецтва. Одні залишилися в минулому, інші радують нас своїми талантами і зараз, проте їх надихаючі виступи на Фестивалі залишилися у серці багатьох учасників та організаторів.

      В якості гостей за роки проведення на Фестиваль завітала ціла плеяда талановитих митців України: Народна артистка України Ірина Білик; український музикант, лідер гурту «Океан Ельзи», композитор, автор пісень, Заслужений артист України Святослав Вакарчук; Народна артистка України Ніна Матвієнко,  продюсер та Народна артистка України Наталія Могілевська; український співак, композитор, поет, письменник, телеведучий, продюсер, актор, лідер гурту «Скрябін» Кузьма Скрябін та інші. Добрими друзями та символами Фестивалю в різні періоди  стали талановиті виконавці: група «Іграшки», актор театру і кіно, режисер, артист Київського академічного театру «Колесо» Анатолій  Суханов; співак, композитор, Народний артист України Олег Марцинківський; співачка Аліна Гросу; директор конкурсу „Міс Україна-Всесвіт” Ганна Філімонова; Народна артистка України  Алла Попова; переможці конкурсу „Голос країни”  Іван  Ганзера, Антон Копитін;  співачка Катя Чіллі; 1 фото солістка гурту «Таліта кум» Юлія Міщенко; Сергій Маник; гурт “Чорнобривці”; Марина Одольська; «Студія танцю балету «А-6»; лауреати (І місце) фестивалю «Мости Парижу»-2013, Франція, лауреати фестивалю «Морська мушля»-2012, Болгарія, гран-прі фестивалю Ядран Стаф-2009 (Хорватія) дитячий оркестр «Арт-експромт».

      На останньому, 30-му фестивалі своїми відео вітаннями учасників та організаторів підтримували Народна артистка України Марія Бурмака; Заслужена артистка України Тоня Матвієнко; актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка та телеведучий Народний артист України Анатолій Гнатюк, а також Ілона Слуговіна- в минулому учасниці та члену журі фестивалю, п’ятиразової чемпіонки світу та шестиразової чемпіонка Європи з танців на візку та ін. Вдячні за багаторічну підтримку!

    Свої  виступи та поради щодо творчого шляху або просто добру яскраву усмішку дарували на фестивалі Народна артистка України Леся Горова; давні добрі друзі фестивалю учасники гурту «Зорептах», мистецтвознавиця, культурна діячка, ініціаторка багатьох міських та всеукраїнських фестивалів, голова Благодійного фонду «Соняшник» Алла Горбунова; яскрава авторка та виконавець Наталія Меєдінова та «зірочка» Фестивалю -багаторазова переможниця Леся Сакало.

     Наш Instagram тут:

https://instagram.com/festival_social_kyiv?igshid=YmMyMTA2M2Y=

     Попереду нові фестивалі, нові зірки, які завітають до нас, а може хтось з учасників Фестивалю у майбутньому запалає на творчому небосхилі нашої країни.