Головна > Протидія домашньому насильству та торгівлі людьми

Протидія домашньому насильству та торгівлі людьми


 

Реалізація заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми

Київський міський центр соціальних служб. Адреса: вул. О. Довженка, буд.2, каб.27, тел. (044) 456-85-54
Мережею РЦСС міста Києва (див. контакти РЦСС) сім’ям, які перебувають в складних життєвих обставинах за напрямом, надаються наступні послуги згідно державних стандартів надання соціальних послуг:
• екстренного (кризового) втручання;
• консультування (психологічне,інформаційне);
• соціального супроводу;
• перенаправлення до спеціалізованих закладів, які надають тимчасовий притулок (соціальна квартира, центр соціально-психологічної допомоги);
• представництво інтересів (сприяння в оформленні необхідних документів для отримання державної допомоги, працевлаштування)
Повноваження Центрів соціальних служб м. Києва у сфері запобігання та протидії домашньому насильству:
• прийом і розгляд заяв від постраждалих осіб або їхніх представників про отримання допомоги, зокрема, соціальних послуг для осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;
• інформування місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, уповноважених підрозділів органів Національної поліції України про виявлення фактів домашнього насильства за наявності добровільної поінформованої згоди постраждалих осіб, крім випадків вчинення насильства стосовно дітей та недієздатних осіб або виявлення актів насильства кримінального характеру, коли така згода не вимагається; у разі виявлення факту домашнього насильства стосовно дитини – інформування не пізніше однієї доби служби у справах дітей та уповноважених підрозділів органів Національної поліції України;
• оцінка потреб постраждалих осіб;
• надання постраждалим особам повної та вичерпної інформації про їхні права і можливості отримання ними дієвої допомоги;
• надання відповідно до компетенції постраждалим особам соціальних послуг, соціальної, психологічної допомоги на безоплатній основі, сприяння наданню правової допомоги, а також забезпечення тимчасового притулку для таких осіб та їхніх дітей у порядку, передбаченому законодавством;
• інформування в установленому законодавством порядку місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування про осіб, яким надавалася допомога, та про результати її надання.

Дорожня карта надання допомоги постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

 

 

Шукаємо свій район:

ГолосіївськийDarnitcky

Ключові аспекти порядків взаємодії, що стосуються алгоритму реагування у ситуації насильства

З кожним днем стає відомо дедалі більше подробиць звірських воєнних злочинів російських військових в Україні. Велика частина з яких – це злочини, пов’язані з сексуальним насильством проти жінок, чоловіків, дівчат та хлопців.
Сексуальне насильство, як воєнний злочин – це не лише згвалтування. Але й такі дії як:
❗️погрози та спроби зґвалтування;
❗️ каліцтво статевих органів;
❗️ тортури сексуального характеру;
❗️ примус до спостереження за сексуальним насильством над іншими людьми;
❗️ примусове оголення;
❗️ примусове утримання чоловіків та жінок в одному приміщенні, тощо.
Психологічно, постраждала/ий від сексуального насильства, переживає кілька етапів: шок, який супроводжують відчуття провини та сорому, злість, невизначеність, горювання та прийняття.
Під час цього важливо усвідомити:
Ви не винні!
Це зробив з вами гвалтівник.
Важливо якнайшвидше відновити своє психічне здоров’я.
Для цього варто звернутися до спеціалістів, найкраще – психологів, які підтримають та дадуть поради як пропрацювати отриману психологічну травму.
👇На інфографіці представлені консультативні лінії, платформи, а також телеграм-боти, де кожен постраждалий українець та українка може отримати безоплатну, швидку та фахову психологічну підтримку
Бережіть себе, звертайтеся по допомогу та знайте – ви не одні!
Закликаємо поширювати інформацію щодо психологічної допомоги постраждалим від сексуального насильства, аби якомога більше потерпілих змогли отримати таку важливу для них, у цій складній ситуації, підтримку.
#StandWithUkraine


 

ДійПротиНасильства – вчасно надана допомога врятувала не одне життя. Ролик створено у партнерстві з МВС України та Національної поліцією за підтримки уряду Великої Британії в рамках інформаційної кампанії “Розірви коло”.
Що робити у випадку домашнього насильства? Ролик створено у партнерстві з МВС України та Національної поліцією за підтримки уряду Великої Британії в рамках інформаційної кампанії “Розірви коло”.

Куди звертатися у випадку потрапляння в ситуацію торгівлі людьми або якщо Вам стало відомо про такі діяння відносно іншої особи

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів при Міністерстві соціальної політики України 0800-505-501 або 527 (з мобільного)

Консультаційний центр з протидії торгівлі людьми та допомозі потерпілим від цього злочину Благодійний фонд «Карітас Київ» (044) 512- 00 -85; (067) 009- 01 -01

Служба у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) (044) 483-45-55

Київський міський центр соціальних служб (044) 458-27-67

CALL Центр Національної поліції 0800 50 02 02

Урядова «гаряча лінія» 1545

Цілодобова гаряча лінія Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ (044)238-16-57

Євросоюз та МОМ розробили правила безпеки для внутрішньо переміщених осіб Європейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ),Міністерство соціальної політики України та (можна додати, що також підтримали) запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію, присвячену безпеці внутрішньо переміщених осіб. Очевидно, їхня кількість зростатиме.
Мета кампанії – привернути увагу людей до ймовірних ризиків, пов’язаних з переїздом з охоплених війною регіонів, пояснити основні правила безпеки під час пошуку житла, транспорту, роботи. Адже надзвичайна уразливість людей може призводити до різних форм шахрайства та експлуатації, і навіть до випадків торгівлі людьми.

У рамках кампанії розроблено низку інформаційних матеріалів, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам уникати цих ризиків. Організатори закликають пам’ятати про 5 маркерів безпеки – правил, яких слід дотримуватися у різних ситуаціях.